Eko-Öykü

Bu Çayı Yiyebilirsiniz de! Bu Çayı Yiyebilirsiniz de!
Yemeyen Bin Pişman  , 52 Yıllık Gurur Yemeyen Bin Pişman , 52 Yıllık Gurur
Belediye desteği ile serasını kurdu, ilk geliri sağladı Belediye desteği ile serasını kurdu, ilk geliri sağladı
Pandemi Yaradı: 5 Şube Açtı, 120 Kişiyi İşe Aldı Pandemi Yaradı: 5 Şube Açtı, 120 Kişiyi İşe Aldı
Şoför Esnafı , Asil Duygunun İnsanıdır Şoför Esnafı , Asil Duygunun İnsanıdır
Bir Yıldır Takım Elbise Dikmiyorum Bir Yıldır Takım Elbise Dikmiyorum
İş Dünyasının Bilinmeyen Sır Küpü İş Dünyasının Bilinmeyen Sır Küpü
Anadolu'nun Ekip Biçtiği Mekodonya'da Anadolu'nun Ekip Biçtiği Mekodonya'da
Asırlık Çınar Bakkallığa Veda Etti Asırlık Çınar Bakkallığa Veda Etti
İşsiz Gençlere Fırsat İşsiz Gençlere Fırsat
'15 Şubattan Sonra Esnafı Tutmam' “15 Şubattan Sonra Esnafı Tutmam”
Mahalle bakkalından süpermarkete bir esnaf hikayesi Mahalle bakkalından süpermarkete bir esnaf hikayesi
'Turkish Trump' Yemin Töreninde "Turkish Trump" Yemin Töreninde
Ali Karaca'nın Yerel Yönetim İsyanı Ali Karaca'nın Yerel Yönetim İsyanı
Et Fiyatları Yüzde 7 Ucuzlar mı? Et Fiyatları Yüzde 7 Ucuzlar mı?
Koronavirüs düşmanı Eyüp Sabri Koronavirüs düşmanı Eyüp Sabri
İş Adamına Matematik Hesabı Kazandırdı İş Adamına Matematik Hesabı Kazandırdı
Eko-Öykü Haberleri

Bu Çayı Yiyebilirsiniz de!

Zeki Güvercin, Türk toplumunun sıcak içecek alışkanlıklarına sadık kalarak ancak fark oluşturarak önemli bir ürün yenilemesi yaptı. Örneğin işletmelerin kullandığı kahveleri taze taze çekip gönderiyor. Güvercin" meyve çayını ister demleyebilirsiniz isterseniz yiyebilirsiniz" diyor...

Yemeyen Bin Pişman , 52 Yıllık Gurur

52 yıldır köftecilik yapan İsmail Tatgil Bedesten Çarşısının sıra dışı köftecisi olmaya devam ediyor.

Belediye desteği ile serasını kurdu, ilk geliri sağladı

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşayan Nurşen Sevben Karakaş, Manisa Büyükşehir Belediyesinin yüzde 75 hibe destekli sera projesine başvurdu ve kurduğu serada 3 bin kök marul yetiştirdi. Marulları boylarına göre 3 ve 4 liradan satan Karakaş, Manisa Büyükşehir Belediyesinin projesi aracılığıyla aile ekonomisine katkı sağladığını ifade ederek, teşekkürlerini sundu.

Pandemi Yaradı: 5 Şube Açtı, 120 Kişiyi İşe Aldı

Pandemiye inat 5yeni şube açan Hacıbaba pastaneleri 120 kişi iş imkanı sağladı. Yaz aylarına doğu 600 olan çalışanını 900'e çıkaracak.

Şoför Esnafı , Asil Duygunun İnsanıdır

Musa Eroğlu'nun "Yolun sonu görünüyor " türküsünü dinlerseniz Fatsa'lı şoför esnafı Ali Akenet'in bu dizeleri gelsin aklınıza... Bitmedi. Bir de bugünlerde zor günlere dayanma gücünü bulamadıysanız "Dayan be Halilİbrahim" parçasını dinleyin.  O türküde Ali Akınet'in türküsüdür. Peki Kimdir  Ali Akınet?

Bir Yıldır Takım Elbise Dikmiyorum

Ahmet Kurnaz "Gelirimiz olmuyor ama hala giderimiz çok fazla. Bu tedbirler sonrasında da terziler olarak hepimizin dükkanları açtık" dedi

İş Dünyasının Bilinmeyen Sır Küpü

Fehmi Çalmuk www.politikadam.com'da vefat haberiyle iş dünyasının derinden üzen İdris Yamantürk ile bilinmeyenlerini içeren bir analiz yazdı. Yamantürk, merhum Başbakan Necmettin Erbakan ile birlikte Adnan Menderes ve arkadaşları idam edilmemesi için iki sefer Talat Aydemir'in ayağına gidip ricacı olmuş

Anadolu'nun Ekip Biçtiği Mekodonya'da

Ademovski, “Türkiye ile gıda ve tarıma yönelik ciddi yatırım planlarımız var. Türkiye’den yarı mamul getirip burada paketleme yapacağız” dedi.

Asırlık Çınar Bakkallığa Veda Etti

Çorum'un İskilip ilçesinde yarım yüzyılı aşkın zamandır bakkallık Ömer Adil Öncel bakkallığı bıraktı.

İşsiz Gençlere Fırsat

Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın eğitim programına seçilen gençler, 12 ay teorik, altı ay da uygulama olmak üzere 18 aylık bir özel bir hazırlık döneminde geçiyorlar.

“15 Şubattan Sonra Esnafı Tutmam”

İstanbul İnternet Kafeciler Odası Başkanı Ümit Büyük Kadıköy’de bir grup esnafın yaptığı eylemden sonra başlayan polemiği, süreci ve bilinmeyenleri esnafhabertv.com editörlerinden Mustafa Talha Cabadak’a anlattı.

Bakın Kadıköy Eyleminin Arkasından Ne Çıktı?

İstanbul İnternet Kafeciler Odası Başkanı Ümit Büyük Kadıköyde bir grup esnafın yaptığı eylemden sonra başlayan polemiği, süreci ve bilinmeyenleri esnafhabertv.com editörlerinden Mustafa Talha Cabadak’a anlattı

ABD'nin Kahveleri Türkiye'den

. Erzincanlı iş insanı bu girişimiyle ABD'lilere yoğurttan sonra bu kez de kahve içirecek.

Mahalle bakkalından süpermarkete bir esnaf hikayesi

Önleri cam vitrinli teneke kutularda bisküvi ve gofretler, lolipop benzeri kamış şekerler, misket, gazoz, ciklet, sabun tozu…  Günümüzde pek çoğumuzun çocukluk ve ilk gençlik anılarında kalan bu ürünlerin ambalajlarını Küçükçekmece Belediyesi, Aziz Alçiçek’in koleksiyonundan yararlanarak, ‘Bizim Bakkal’ sergisinde bir araya getirdi.

"Turkish Trump" Yemin Töreninde

Sarımsakçı,ABD’nin 46’ncı Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris imzalı. 20 Ocak’taki seremoniye davet edilen çok az kişiden biri oldu.

Boğazımızdan Geçmedi

"Dünya devi Danone’un Osmanlı’da başlayan öyküsü" şeklindeki yazının başlığını okuyunca ünlü yoğurt markası ile arasında yakınlık duyanlar olabilir. Ancak yazının devamında Sultan Abdülhamid Han ile ilgili bilgi notunu okuyunca "Yoğurttan bir kaşık daha yeme" isteğiniz kayboluyor

Ali Karaca'nın Yerel Yönetim İsyanı

Pazarların, Türkiye’nin her kesimine hitap ettiğini söyleyen Ali Karaca devletin, pazarcılara maddi anlamda destekte bulunduğunu ancak belediyelerden herhangi bir destek göremediklerini açıkladı.

Et Fiyatları Yüzde 7 Ucuzlar mı?

Yalçındağ et fiyatlarında KDV’nin yüzde 1’e indirilmesini istedi. Böylelikle et fiyatlarında yüzde 7’lik indirim olacağını savundu.

Koronavirüs düşmanı Eyüp Sabri

Türk halkının geleneklerinde önemli bir yeri olan ancak pandemi dönemine kadar popülerliğini yitirmeye yüz tutan kolonya, COVID-19’un düşmanı, pandeminin de yıldızı olan Eyüp Sabri Tuncer'in 100 yıllık hikayesi

Toplam 60 haber.