Kooperatifler

Alışverişi Bu Marketten Yapıyor Alışverişi Bu Marketten Yapıyor
Kadınlar çoraptan oyuncaklar yapıp üretime katılıyor Kadınlar çoraptan oyuncaklar yapıp üretime katılıyor
Ankara'da gündem kırsal kalkınma Ankara'da gündem kırsal kalkınma
İyi Şeyler de Oluyor İyi Şeyler de Oluyor
O ilde 'Sürdürülebilir Kooperatifçilik Eğitimi' O ilde 'Sürdürülebilir Kooperatifçilik Eğitimi'
İzmir'de küçük ölçekli balıkçılara destek İzmir'de küçük ölçekli balıkçılara destek
Kadınların yüzünü güldüren kooperatif Kadınların yüzünü güldüren kooperatif
Kadın Kooperatifçilere Destek Kadın Kooperatifçilere Destek
O ildeki kadın kooperatifinin çalışan sayısı 1000'e çıkacak O ildeki kadın kooperatifinin çalışan sayısı 1000'e çıkacak
Metro'nun Kooperatifçilik Formülü Metro'nun Kooperatifçilik Formülü
Kooperatifler Yapılandırma İçin Son Günler Kooperatifler Yapılandırma İçin Son Günler
Haydi Kooperatifler Başvuru Yapmaya Haydi Kooperatifler Başvuru Yapmaya
Kocaeli'de kardan zarar gören çiftçiye destek Kocaeli'de kardan zarar gören çiftçiye destek
20 Bin TL Kredi, Bir Yıl Geri Ödemesiz Olmalı 20 Bin TL Kredi, Bir Yıl Geri Ödemesiz Olmalı
Tarım Kredi 169'uncu Market Tarım Kredi 169'uncu Market
Toplu taşıma aracı ruhsat vizeleri için geç kalmayın Toplu taşıma aracı ruhsat vizeleri için geç kalmayın
Kooperatiflere müjde: O marketin 4. şubesi açıldı Kooperatiflere müjde: O marketin 4. şubesi açıldı
Kooperatifçiliği Parlatmalıyız Kooperatifçiliği Parlatmalıyız
Nazilli Esnafına 170 Milyon TL Nazilli Esnafına 170 Milyon TL
Kooperatifler Haberleri

Alışverişi Bu Marketten Yapıyor

Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifi sayısını 180'den süratle 500'e çıkarma talimatı verdiğini açıkladı

Kadınlar çoraptan oyuncaklar yapıp üretime katılıyor

Gerçekleştirdikleri iş birliği ile sayısız kadına umut olan ve gelir kapısı açan Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mersinden Kadın Kooperatifi, “Evimiz Atölye” çalışmasıyla ev kadınlarını üretime katacak çalışmalara devam ediyor.

Ankara'da gündem kırsal kalkınma

 Ankara Kent Konseyi (AKK); sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları ile ilçe kent konseyleriyle iş birliği yaparak Başkent'te kırsal kalkınmayı destekleyen projelere destek olmaya devam ediyor. 

İyi Şeyler de Oluyor

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile ŞOK Marketler arasında meyve sebze üretimiyle 2019'da başlayan iş birliği, tarıma dayalı kuru gıda ürünlerinin eklenmesiyle toplam 120 milyon Türk lirasını aşan bir hacme ulaştı.

O ilde 'Sürdürülebilir Kooperatifçilik Eğitimi'

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından kooperatifler için ‘Sürdürülebilir Kooperatifçilik Eğitimi Projesi’ başlatıldı.

İzmir'de küçük ölçekli balıkçılara destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, su ürünleri kooperatiflerine bağlı küçük ölçekli balıkçılara teknelerinin bakımı için malzeme desteği veriyor.

Kadınların yüzünü güldüren kooperatif

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği Mersinden Kadın Kooperatifi tarafından üretim alanına dönüştürülecek Darısekisi Mahallesi’nin eski köy okulunun bahçesine ekilen nergisler ilk mahsulünü verdi.

Kadın Kooperatifçilere Destek

Kooperatif Başkanı Nigar Duman, Hasçelik ve hayete; verdikleri desteklerden dolayı mutlu olduklarını belirterek kooperatif binasını gezdirdi.

O ildeki kadın kooperatifinin çalışan sayısı 1000'e çıkacak

6 Kasım 2019’da 8 ortakla kurulan ve ilk yılında 305 kadınla çalışmalarını tamamlayan Mersinden Kadın Kooperatifi, oluşturduğu stratejik planda bu sayıyı 1000’e, ortak sayısını ise 100’e çıkarmayı hedefliyor.

Metro'nun Kooperatifçilik Formülü

Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng “Coğrafi işaretli ürünlerin tescil edilmesinden ihracatına ve restoran menülerine dâhil edilmesine kadar tüm süreçlere verdiğimiz destekle ürüne, üreticisine ve ülke ekonomisine fayda sağlayan bir model oluşturuyoruz” dedi.

Kooperatifler Yapılandırma İçin Son Günler

Taksitlendirmeden yararlanmak için 31 Ocak 2021 mesai saati bitimine kadar bağlı olunan Tarım ve Orman Bakanlığı il müdürlüklerine müracaat edilecek. Söz konusu süre uzatılmayacak. İl müdürlüklerine müracaat, kooperatifin ortağı tarafından veya ortaklar adına kooperatif tarafından yapılacak.

Haydi Kooperatifler Başvuru Yapmaya

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "KOOP-DES kapsamında kadın kooperatiflerimize 150 bin liraya kadar verilen hibe desteği 2021 yılında da devam edecek. Hibe desteği için başvurular 1-28 Şubat 2021 tarihleri arasında Ticaret İl Müdürlüklerine yapılabilecek" çağrısında bulundu

Kocaeli'de kardan zarar gören çiftçiye destek

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, yoğun kar yağışının ardından İzmit’in Hacıoğlu, Eseler ve Bayraktar köylerinde seraları zarar gören çiftçileri ziyaret etti.

20 Bin TL Kredi, Bir Yıl Geri Ödemesiz Olmalı

Yeni Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatan "iş yapamayan ve yeni ürün alamayan esnaf borçlanmaktan ve iş yapamamaktan iş yerini kapatmak zorunda kalacaktır. " dedi.

Tarım Kredi 169'uncu Market

Tüketicilere daha yaygın bir ağ ile hizmet sunabilmek adına yurt genelinde şube sayısını artıran Tarım Kredi Kooperatif Market, 169’uncu şubesini İstanbul İstinye'de açmaya hazırlanıyor.

Toplu taşıma aracı ruhsat vizeleri için geç kalmayın

Toplu taşıma aracı olan esnaflar için Sakarya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürlüğünden uyarı geldi. Toplu taşıma araçlarının çalışma ruhsatlarında 2021 yılı vizeleme işlemlerinin ise geç kalmadan yapılması gerektiğini hatırlatıldı.

Kooperatiflere müjde: O marketin 4. şubesi açıldı

Ankara’da çok sayıda kooperatiften ürün alımı yapılarak hizmetlerini sürdüren kurulan Esnaf Market’in dördüncüsü Kızılay’da açıldı

Kooperatif Ağaları, Dukaları, Kralları Var

Türkiye'nin ünlü ekonomi yazarı "Türkiye’de kooperatiflerin hayli sorunlu geçmişi var" diyerek ilginç bir yorum getirdi: "Yıllarca kooperatif yolsuzlukları, kooperatif ağaları ve üye istismarlarını, bıkmadan usanmadan yazdık, durduk. Ancak kooperatifler üzerinden kendine dukalıklar kuran, mini krallıklar, tek adamlıklar inşa edenler de bıkmadı, gitti."

Kooperatifçiliği Parlatmalıyız

İNGEV Başkanı Vural Çakır, “Pandemi, dayanışmanın önemini gösterdi. Kooperatifçiliğe önem vererek, parlatmamız gerekiyor” dedi.

Toplam 23 haber.