28 Yıllık Suskunluğunu Politik Adam'a Bozuyor

28 yıldır aktif siyasetten uzak yaşayan, hiç bir televizyon programına katılmayan kapatılan HEP Genel Başkanı Ahmet Fehmi Işıklar suskunluğunu Politik Adam için bozuyor.  

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Moderatörlüğünü Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programı bir ilke imza atıyor. 

28 yıldır aktif siyasetten uzak yaşayan, hiç bir televizyon programına katılmayan kapatılan HEP Genel Başkanı Ahmet Fehmi Işıklar suskunluğunu Politik Adam için bozuyor.  

1993’den bu yana neden aktif siyasetten uzak kaldı? 2021 yılı Türk siyasetini nasıl görüyor? Siyasetteki kutuplaşmalar için ne diyor? Siyaset dili için neden irtifa kaybı yorumunu yapıyor? Türkiye’nin Başkanlık sistemine geçişini rejim değişikliği olarak görüyor mu? Parti kapatma çağrılarını ne şekilde değerlendiriyor? Partilerin Kürt politikalarına ilişkin yorumları neler? HDP, Türkiye Partisi olabildi mi? 

Fehmi Çalmuk soruyor;  Ahmet Fehmi Işıklar merak edilen soruları cevaplıyor…

Politik Adam Programı 24  Ocak 2021 Pazar günü Saat 10.30’da BBN Türk ekranlarında…

Ahmet Fehmi Işıklar Kimdir?

Sendikacı. Metal-İş Federasyonu'nda Yürütme Kurulu üyesi ve genel sekreter, Çağdaş Metal İş'te genel başkan, DİSK'te genel sekreter olarak görev yaptı. Ayrıca 18.  dönemde Bursa, 19. dönemde Diyarbakır Milletvekili olarak Meclis'te görev aldı. Diyarbakır milletvekilliği sürecinde TBMM Başkan Vekili seçildi. Halkın Emek Partisi Genel Başkanlığı'nı yaptı.

1993 yılında Anayasa Mahkemesi kararıyla milletvekilliği düşürüldü ve beş yıl siyasetten men edildi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Celal | 20 Ocak 2021 02:08

    Gerçekten merak ettiğimiz bir isim... suskunluğunu neden bozuyor ki?

BUNLARA DA BAKIN