'3600 ek gösterge Ocak'ta Meclis'te'

Milyonların gözü önümüzdeki hem asgari ücret hem de 3600 ek göstergede. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilgin bu 2 beklentiye dair verdi mesajlarını. Haftalarda görüşmesi başlayacak olan asgari ücret görüşmelerine atıfta bulunan bakan 'enflasyonun üzerinde bir zam' mesajı verdi.

PAYLAŞ
'3600 ek gösterge Ocak'ta Meclis'te'
Milyonların gözü önümüzdeki hem asgari ücret hem de 3600 ek göstergede. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilgin bu 2 beklentiye dair verdi mesajlarını. Haftalarda görüşmesi başlayacak olan asgari ücret görüşmelerine atıfta bulunan bakan "enflasyonun üzerinde bir zam" mesajı verdi.


Memursen buluşmasında verdi mesajlarını. Memurların beklediği 3600 ek göstergenin Meclis'e getirileceğini açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in gündeminde milyonların büyük beklenti içinde olduğu yeni asgari ücret de vardı.

Memurun maaşını yüzde 38 düzeyinde artırdıklarını söyleyen bakan bilgin. "İşçilerimizde bu aşamayı gerçekleştirdiysek sosyal korumayı gerçekleştirdik" dedi. Memursen Genel Başkanı Ali Yalçın da 3600 ek gösterge için mesajı vardı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN