'AVM Açıksa Esnafta Açılsın'

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, Avmlerde kalabalık olabiliyorsa kahvehaneler, hamamlar ve futbol sahalarının açılması gerektiğini söyledi.

PAYLAŞ

Esnafın WatsApp grubu kurarak hükümetten izin çıkmaması durumunda dükkanlarını açma kararı aldığını belirten Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, “Esnaf maddi yönden çok sıkıntıda olduğunu söylüyor. Biz de esnafa sabır diliyoruz. Esnafımız bu zamana kadar hiç devletine başkaldırmadı. Her zaman devletinin yanında oldu. Esnafımızın evine ekmek götürebilmesi için hükümetimiz de yanında duracaktır diye düşünüyorum. Biz üst makamlara bildirdik. İnşallah hükümetle esnafı karşı karşıya koymazlar. Bilim Kurulu’ndaki profesörler hepimizden daha iyi bilir ama pandemi azalmakta. Hükümetimiz en iyisini yapıyor. İnşallah 20 güne kadar ne değişir gün be gün sayı azalır. Bütün ülkeler Türkiye’ye gelmek için can atıyor. Bazı ülkelerde pandemiden dolayı alınan yasak kararları kalktı. Bazı ülkelerde de halk isyan etti ama Türkiye’de böyle bir şey yok. Böyle bir şey yaşanmasını da istemiyoruz. İnşallah esnafın dediği olur. Bir an önce inşallah esnaf zor duruma düşmeden hükümetimiz karar alır. Büyüklerimizden bu kararı almalarını bekliyoruz” dedi.

Esnaf AVM den Güvenli

Gerçek Alanya'nın haberine göre Demir ”Alışveriş merkezlerine HES koduyla giriş yapılabildiğini, esnafın da bu yönde beklentisi olduğu sorulan Demir, “Bizler de bunu savunuyoruz. Bir alıveriş merkezinde maske olsa mesafe yok. Mesafe olsa hijyen yok. Bize bağlı olan tüm esnafta maske ve hijyen için gerekli olanları masanın üzerine koyduruyoruz. Gerekli önlemleri de aldırıyoruz. Şu anda esnafımızda böyle bir sıkıntı yok. Esnafımız alışveriş merkezlerinden daha güvenli. Onun için yerli esnafımızı tercih etsinler. Orada hastalığın çok daha çok bulaşacağını savunuyoruz. Şu parti şöyle kongre yaptı, bu parti böyle kongre yaptı. Onlara biz karışamayız. Muhakkak hijyenikti. Görmedik. Yanında değiliz ama kalabalık o kadar olabiliyorsa, AVM’lerde de olabiliyorsa, kahvehanelerimiz, hamamlarımız, futbol sahalarımızın açılması lazım. Çünkü bu esnaf bir yıldır kapalı. Ölüm hak. Bir yerde açmamız lazım. Hükümetimizden de bunu bekliyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN