Danışmanında Abdullah Gül'e Ağır İthamlar

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, siyasi danışmanı Raşit Aydın, sosyal medya üzerinden Gül'e ağır ithamlarda bulunarak, görevinden istifa etti. HDP'ye destekleyen açıklamaların bardağı taşıran son damla olduğunu kaydeden Aydın'ın, 'Ancak aramızdaki görüş ayrılıkları, kendilerinin önderlik ettiği yeni siyasi oluşum sürecinde arttı. Özellikle 15 Temmuz sonrası, FETÖ ve işbirlikçilerinin Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik saldırılarının siyasi partiler iltisaklıyla olduğunu müşahede ettim' sözleri ile FETÖ'ye işaret etmesi dikkat çekti.

PAYLAŞ

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın çalışma ekibinde yer alan siyasi danışmanı Raşit Aydın, sosyal medya üzerinden Gül’e ağır ithamlarda bulunarak, istifa etti.

FETÖ’YE İŞARET EDEREK İSTİFA ETTİ

Abdullah Gül’ün 7 yıldır danışmanlığı yapan Raşit Aydın, tweeter hesabı üzerinden, “ Tüm kamuoyuna ve dostlara zaruri açıklamamdır” diyerek, istifa gerekçelerini sıraladı.

Gül tarafından yapılan HDP’ye destekleyen açıklamaların bardağı taşıran son damla olduğunu kaydeden Aydın’ın, “Ancak aramızdaki görüş ayrılıkları, kendilerinin önderlik ettiği yeni siyasi oluşum sürecinde arttı. Özellikle 15 Temmuz sonrası, FETÖ ve işbirlikçilerinin Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik saldırılarının siyasi partiler iltisaklıyla olduğunu müşahede ettim” sözleri ile FETÖ’ye işaret etmesi dikkat çekti.

Raşit Aydın, Abdullah Gül’e yönelik sert eleştiriler yönelttiği istifa açıklamasında şunlara yer verdi:

“Milli Görüş geleneğinin içinde, Refah Partisi, Fazilet Partisi’nde görev aldıktan sonra AK Parti içerisinde İstanbul teşkilatlarında ve yerel yönetimlerde bir dava adamı olarak vazifeler yaptım.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün talebi üzerine, 2014 yılından başlayarak, bila bedel yaptığım danışmanlık görevini, bir süre önce “ fiilen” bitirmiştim.  Bu süre zarfında, Türkiye’nin yaşadığı birçok siyasi, ekonomik ve sosyal, kültürel vakalara “hususi“ manada da şahitlik ettim.

FETÖ’NÜN SİYASİ BAĞLANTILARINA DİKKAT ÇEKTİ 

Ancak aramızdaki görüş ayrılıkları, kendilerinin önderlik ettiği yeni siyasi oluşum sürecinde arttı. Özellikle 15 Temmuz sonrası, FETÖ ve işbirlikçilerinin Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik saldırılarının siyasi partiler iltisaklıyla olduğunu müşahede ettim. Bu çirkinlikler ve hukuksuzluklara da her seferinde karşı çıktım.  

BOĞAZİÇİ EYLEMLERİ, İLİŞKİYİ ÇEKİLEMEZ HALE GETİRDİ

Son olarak Türkiye’ye karşı yeni bir “GEZİ” denemesi olarak sunulan, örgütlenen ve de ne yazık ki Abdullah Gül, Ali Babacan tarafından da desteklenen Boğaziçi Üniversitesi kalkışma eylemleri, bizim açımızdan bu ilişkiyi yürütülemez ve çekilemez hale getirdi.

HDP’nin kapatılmasına ilişkin davaya karşı geliştirilen ve ısrar edilen “siyasi dil” ve HDP’ye destek açıklamaları da bardağı taşıran son damla olmuştur.

“KENDİ İSTEĞİMLE İSTİFA ETTİM” DİYEREK YÖNÜNÜ ERDOĞAN’A ÇEVİRDİ

Kendi isteğimle ve kararımla, bu nedenlerle; 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanlığı görevinden istifa ettiğimi ve her hangi bir ilişiğim kalmadığını açıklama gereği hasıl olmuştur.

Şartsız ve koşulsuz Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanında ve emrinde olduğumu, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik her türlü saldırının ve iftiranın karşısında açıkça duracağımı bil vesile belirtiyorum. Baskılara rağmen tweetlerimi silmedim. Silemezdim. Silmeyeceğim…

Benim kararıma karşı yapılacak her türlü açıklamaya karşı hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla, kamuoyuna saygı ile bildiririm.

ERDOĞAN’I DESTEKLEYEN TWEETLERİ Mİ NEDEN OLDU?

Raşit Aydın’ın görevinden istifa etmeden önce sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı Recep Tayyip Erdoğan lehine açıklamalar ve paylaşımlar nedeniyle Abdullah Gül’le arasında zaman zaman görüş ayrılıkları yaşandığı da öne sürüldü.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN