Dayanacak Gücümüz Kalmadı

Kısıtlamaların yeniden getirilmesiyle birlikte tüm sektörler devlet tarafından açıklanması istenen destekleri beklemeye devam ediyor.

PAYLAŞ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarı konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken , işverene ve çalışana ekonomik destek sağlanması gerektiğini söyledi.

Bir yılı aşkın süredi yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele eden esnaf ve sanatkarın artık dayanacak gücü kalmadığı söyleyen Tesk Başkanı Palandöken sözlerine şu şekilde devam etti :

 "Bir yılı aşkın süredir büyük sıkıntı yaşayan , iş yerleri kapalı olan ve faliyetleri sınırlandırılan esnafımız kontrollü normalleşme üsrci bile birlikte tam rahat nefes alacak derken vaka sayılarının artması sebebiyle yeni bir kapanma ile karşı karşıya.

Kira , elektrik , su , sosyla güvenlik primleri , vergiler ve kredi borçları biriken esnafımızın artık dayanacak gücü kalmadı " dedi

Son alınan tedbirler kapsamında olası kaanma kararına karşı esnaf ec sanatkarların talelerini açıklayan Bendevi Palandöken  " Teşkilatımıza bağlı 415 meslek dalında pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlarımıza destek verilmeli.

Esnafımız  gelir vegisi , stopaj vb. gibi tüm vergielrden muaf olmalı.Elektrik , su , doğal gaz ibi enerji girdileri devlet tarafından karşılanmalı.Esnafın borçları süresiz ve faizsiz olarak ertelenmeli  " dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN