Erbakan, 100 Yıllık Rövanşı Nasıl Aldı?

www.politikadam.com genel yayın yönetmeni gazeteci-Yazar Fehmi Çalmuk, 28 Şubat'ta yaşadığı işkenceleri canlı yayında anlattı. Çalmuk 'Elimde, göğsümde sigara söndürdüler. Söndüren adam Zaman Gazetesi cebinde, 'namaz kılayım geleyim' diyordu' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

28 Şubat döneminin etkinlikleriyle tanınan Ankara İmam Hatip Liseleri Mezunları  Derneği (ANİMDER) Başkanı, merhum Necmettin Erbakan’ın yanında yetişen Gazeteci-Yazar Fehmi Çalmuk, BBN Türk Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Fahrettin Damga’nın 28 Şubat’ın 24. Yıl dönümü nedeniyle moderatörlük yaptığı  ‘Politik Adam’ programında 28 Şubat sürecinde yaşadığı işkenceleri anlattı.

Refah Partisi'nin 1997 yılında iktidar olması 1897 yılında İşviçre'nin Baselkentinde yapılan 1. Siyonist Kongresinde alınan 100. yılda Büyük İsrail Kurma Planı'nı engelledi diyen Çalmuk "Erbakan "Emeryaistlerden büyük rövanş aldı" dedi. 

"Dolar dolu çantayla para teklif ettiler"

O dönemde kendisine bir kişi aracılığıyla dolar dolu çantayla para teklif edildiğini belirten Çalmuk, sözlerine şöyle devam etti;

‘"Daha sonra bir hacı amca geldi. Bir avukatla tanıştık, konuştuk. Bir çanta getirdiler, içi dolar doluydu.  Ben o zaman FETÖ'nün tehlike olduğunu devlete raporla bildiren adamım. 'Bana parayı al başkan ,sen şeker hastasısın' dediler Yakalandım içeri alındım. Vücudumun her yeri mantar oldu. Her gün asitle beni temizliyorlardı, çürümüş gibi kokuyordum. Böyle bir çileli hayatım var. Benim hastalandığımı nereden biliyorsun, 1 ay olmuş zaten bu iş çıkalı.Gidin, ben devletime bağlıyım dedim. Gelen hacı ağabey beni çok övdü.” Dedi.

"O fotoğrafta hacı ağabeyi gördüm"

Çalmuk, kendisine para teklif eden kişinin istihbarat teşkilatının adamı olarak tanınan ‘Yeşil’ olduğunu sonradan fark ettiğine değinirken "Avni Özgürel'in yönetiminde Doğan grubu Yeni Ufuk diye bir gazete çıkarttı. Şu anda Oda TV'deki Müyesser Yıldız Uğur bir haber yayınladı. 'Yeşil'le ilgili bir fotoğraf. Ben fotoğrafı gördüğüm gün, hacı ağabey gördüm." Şeklinde konuştu

"Mesut Yılmaz o lafı benden aldı"

Yaşadıklarını o dönemin siyasilerine anlattığını söyleyen Çalmuk, süreci şöyle anlattı;

Necmettin Erbakan, Süleyman Demirel’i ve Tansu Çiller’i ziyaret ettim.

Demirel bana dedi ki: 'Tarihi bir rol oynadın evladım.’ Necmettin Erbakan hoca alnımdan öptü. Biz o zaman yüz binlerce insana yürütebilme kabiliyetine sahiptik. Mesut Yılmaz'ı ziyaret ettiğimde dedim ki Sayın Başbakanım, ‘imam hatip okulları hiçbir siyasi partinin ön ve arka bahçesi değildir’ dedim. Mesut Yılmaz açıklama yaptı dedi ki ‘Refah Partisi imam hatipleri arka bahçesi olarak görüyor.’ bu lafı benden almıştı. Ama ben hiçbir partinin değil dediğim için, DYP’li, BBP’li, CHP’li belki HDP’li bugün çocuğunu imam-hatibe yolluyor. Din eğitimi ve öğretimini devlet güvencesi ile alsın diye düşünüyorlar. 15 Temmuz'un atıldığı tarih 28 Şubat’taki bu karardır, bu çok önemli bir konu.

Necmettin Erbakan'a "Boğaz Köprüsünü Kapatalım" Dediler 

Çalmuk, Necmettin Erbakan’ın 28 Şubat sürecinde dik durduğunun altını çizerken “En büyük rol Necmettin Erbakan’a aittir. O dönemde tanklar yürümüş, Erbakan ise hala ekonomi diyor, hala ülkelerin birlikteliği diyor. Erbakan’ın kızı da diyor ki ‘Babam tankların üzerine çıksaydı tanka zarar verdin diye yine suçlarlardı.’ Erbakan'ın oynadığı rol tarihi bir roldür. Erbakan'a sokağa çıkalım, boğaz köprüsünü kapatalım dediler. Biz bunu yapalım gücümüzü gösterelim dediler. Askerlerin içindeki cuntanın istediği buydu. Erbakan Hoca’dan tarihi söz, ‘Benden dolayı, kararımdan dolayı bir Müslümanın burnu kanarsa Allah'ın huzurunda hesap veremem’ dedi.” şeklinde konuştu.

"Arkanda Kim Var diye işkence yaptılar"

Çalmuk, cebinde Zaman Gazetesi olan bir şahsın elinde, göğsünde sigara söndürdüğünü ifade ederken "İlk defa açıklıyorum, ben imam-hatip başkanıyım, Akşam Gazetesi’nde muhabirim, Allah’ın izniyle kendi maaşımızdan başka hiçbir desteğimiz yok. Çok üstümüze geliyorlar. Beni içeri aldılar, işkence yaptılar. Necmettin Erbakan dedi ki, ‘Sakın devleti suçlama.’ O zaman ağzımı açmadım. Elimde, göğsümde sigara söndürdüler. Söndüren adam Zaman Gazetesi cebinde, ‘namaz kılayım geleyim’ diyordu. Ben 3 günden sonra şeker hastası oldum ve aylarca üzerindeki mikrop ve mantarları temizlemeye çalıştım. Beni kimin aldığı belli değil. Erbakan Hoca araştırdı 'Bana devleti suçlamayalım dedi.' " diye konuştu

Kimi Komutan İftar Sofrasında Rakı İstedi, Kimi Komutan ise "Biz de Müslümanız" dedi

Erbakan’la abdest alırken komutanların dalga geçtiğini ifade ederken “Ama öyle bir tahkir ediyorlar ki Erbakan’ı iftar sofrasında Deniz Kuvvetleri Komutanı rakı getirin diyor. Erbakan'a karşı içiyor. Erbakan, Milli Güvenlik Kurulu’nda abdest alırken komutan dalga geçiyor, daha sonra İsmail Hakkı Karadayı geliyor diyor ki; Sayın Bakan, biz din düşmanı değiliz, biz de namaz kılıyoruz diyor. Biz de oruç tutuyoruz diyor. Böyle bir yapı var böyle bir tahkir var.” dedi.

Fetullah Gülen Alperen Ocakları'na Çökmek İstiyordu

Fetullah Gülen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'ndan Alperen Ocakları'nı istediğini belirten Çalmuk "FETÖ Alperen Ocaklarına Çökmek  istiyordu. Rahmetli Yazıcıoğlu, Batı Çalışma Grubunun ilk belgesini bir gazetede çalışan baldızına deşifre ettirdi. Böylelikle foyaları ortaya çıktı" diye konuştu. 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN