Erdoğan'ı Hitler'e Benzettiler

Ermeniler, ABD'de Türkiye'nin 'Ermeni Soykırımını' kabul etmesi için daha fazla baskı uygulamasını istiyor. Ermenilerin taşıdığı pankartlar arasında en dikkat çekeni ise  Hitler ve Erdoğan'ın yan yana çizildiği pankart oldu.

PAYLAŞ

ABD Başkanı Joe Biden 1915 olaylarını sözde “Ermeni soykırımı” olarak tanıdıklarını resmen açıklamasının ardından Ermeniler kutlama yapıyor.

www.politikadam.com'un haberine göre Türkler de ABD'de tepki göstermeye devam ediyor. Amerika’da yaşayan Türk ve Ermeniler Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçiliği önünde eylem yaptı.

Ermeniler, ABD’de Türkiye’nin ‘Ermeni Soykırımını’ kabul etmesi için daha fazla baskı uygulamasını istiyor. Ermenilerin taşıdığı pankartlar arasında en dikkat çekeni ise  Hitler ve Erdoğan'ın yanyana çizildiği pankart oldu.

Türkler Biden’in kararına Türkçe şarkılar ve milli marş çalarak tepki gösterdiler. Türk göstericiler, ‘1915 yılında yaşanan olayların soykırım olmadığını savaş sırasında her iki taraftan ölenler olduğunu’ savunuyor. Türk bayraklyarı ve Azerbaycan bayraklyarı arasında en dikkat çeken olaylardan biri de Türk göstericilerin bozkurt işareti yapması oldu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN