Esnaf Adalet Ağbi'yi Ağlattılar

 'Bankadan kredi almak için 3 ayrı yer beni sömürüyor. Esnaf odası '2 senedir neredeydin ver bakalım 2 bin lira' esnaf kefalet var bir de geçmiş aidatlarını istiyor 2 bin lira da ona veriyorum 4 bin lira oldu. Bir de Ankara Ticaret Sicil var oraya da veriyorum. 3 yere 5 bin lira para ödüyorum. Sendikalar var. Nerede bu sendikalar?'  

PAYLAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) 1989 yılında  Ankara Elmadağ İlçe Başkanlığını yaptığını belirten Adalet Yoldemir isimli bir esnaf İYİ Parti lideri Akşener’e dertlerini anlattı. Yoldemir, yaşadığı ekonomik sıkıntıları anlatırken gözleri doldu.     

 “ESNAF ODALARI ARAYIP AİDATLARINI İSTİYOR”  

“Bir esnaf olarak anlatıyorum en çok zulmü esnaf odalarından görüyoruz. Allah razı olsun sizden, sokak sokak, il il geziyorsunuz. Bunu neden esnaf odaları yapmıyor? Arıyorlar “Aidatlarınızı ödemek için yeni yapılandırma yaptık” diyorlar.”          

 “3 YERE 5 BİN LİRA PARA ÖDEDİM”  

 “Bankadan kredi almak için 3 ayrı yer beni sömürüyor. Esnaf odası “2 senedir neredeydin ver bakalım 2 bin lira” esnaf kefalet var bir de geçmiş aidatlarını istiyor 2 bin lira da ona veriyorum 4 bin lira oldu. Bir de Ankara Ticaret Sicil var oraya da veriyorum. 3 yere 5 bin lira para ödüyorum. Sendikalar var. Nerede bu sendikalar?”  

“MHP İLÇE BAŞKANLIĞI YAPTIM”  

 “Asgari ücretin diğer bir ismi kutsal ücrettir. Bunu siz de söylüyorsunuz. Kutsal ücretten vergi alınıyor. Bu alınmamalı. Bunları sizin de dile getirmenizi istiyorum. Esnaf odalarının yapmadıklarını yapıyorsunuz. 1989 yılında burada Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilçe başkanlığını yaptım.” 


Kaynak Yeniçağ: MHP’nin eski ilçe başkanı esnaftan İYİ Parti lideri Meral Akşener’e: Allah sizden razı olsun! Anlatırken gözleri doldu 


Kaynak: Yeniçağ Gazetesi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN