Esnaf Başkanı Şaşakaldı

Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muarrem Tekin 'Türkiye'den her gün onlarca uçaklar inip kalıyor. Koronavirüs salgını havadan bulaşmıyor mu? Neden hava yolları açıkken karayolları burada kapalı kalıyor?' diye sordu.

PAYLAŞ

Hakkari Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Tekin "İran’dan ve Türkiye’den her gün onlarca uçaklar inip kalıyor. Koronavirüs salgını havadan bulaşmıyor mu? Neden hava yolları açıkken karayolları burada kapalı kalıyor?" diye sorrdu.

Tekin başkanlığındaki Meslek Odaları Temsilcileri, Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu ve Esendere Gümrük Sınır Kapısı Müdürlüğünü ziyaret ederek sınır kapısı ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Hakkari Objektif Haber'in aktardığı bilgiye göre ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı MuarremTekin, şöyle konuştu:

“Bir yıl önce kapatılan ve hala kapalı olan Esendere sınır kapısının açılması yönünde çağrıda bulunmak için buradayız. Bölgenin can damarı olan bir sınır kapısı ve bu sınır kapısı bir yıla aşkındır kapalı. İran’dan ve Türkiye’den her gün onlarca uçaklar inip kalıyor. Koronavirüs salgını havadan bulaşmıyor mu? Neden hava yolları açıkken karayolları burada kapalı kalıyor? Bizler meslek odaları olarak kapıların biran önce açılmasını istiyoruz. Geçenlerde yine Çukurca Üzümlü sınır kapımızı ziyaret etmiştik. Orada bazı temaslarda bulunmuştuk. Yine önümüzdeki günlerde. Derecik Umurlu sınır kapımızı ziyaret edeceğiz. Bütün bu sıkıntılarımızı raporlayıp ilgili birimlere, ticaret bakanlığına sunacağız. Esendere Sınır Kapısında serbest bir pazar alanının açılması konusunda bazı girişimlerimiz olacak”  

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN