Esnaf Faizsiz 100 Bin TL Kredi İstedi

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin hükümetten faizsiz, 1 yıl ödemesiz 100 bin TL tutarında kredi talep ediyoruz.' dedi.

PAYLAŞ

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin,  son 1 haftada en az 850 işyerini tek tek ziyaret ederek, esnaflarımızla görüştüğünü belirterek esnaf sanatkarın iki önemli b.eklentisini açıkladı. 

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Cumhurbaşkanı  Erdoğan'a şöyle seslendi:

“ Esnafımız sıkıntı içinde, ancak hükümetimizden ve devletimizden ümit vardır.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,  Ahilik kültürünü yaşayan ve yaşatan birisi olarak esnaf camiasının baş ustasıdır. Baş ustamızdan esnaf camiasının beklentisi ve arzusu şudur;  umut sizsiniz, Cumartesi günü işyerlerimizi açalım, Pazar günü kapalı kalsın. Esnaf tamamen tükenmiş durumda. İkincisi, esnafımızın bu sıkıntılı günleri atlatabilmesi için faizsiz, 1 yıl ödemesiz 100 bin TL tutarında kredi talep ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman ve her dönem esnafın yanında durmuştur, İnanıyoruz ki bugün ve yarında esnafımız yanında olacaktır. Esnafımız bugün ve yarın da baş ustasının yanında olacak”

Keskin ikinci olarak  “Cumartesi günü işyerlerimizi açalım, Pazar günü kapalı kalsın. Faizsiz, 1 yıl ödemesiz 100 bin TL tutarında kredi talep ediyoruz.” açıklamasında bulundu. Keskin konuşmasına şöyle devam etti: 

 “Ziyaret etmiş olduğumuz esnaflarımız bize şu sitemlerini iletiyorlar;  “Hafta içi 5 gün virüs dolaşmıyor da, hafta sonu 2 gündemi dolaşıyor? İş yaptığımız Cumartesi günü işyerimiz kapanıyor. Virüs sadece esnafın işyerinde mi dolaşıyor. Uçaklar dolu, turizm merkezleri dolu, ama cezayı esnaf çekiyor” diye sitem ediyor.  Milletvekilleri bu sitemi belki Ankara’ya ulaştırmıyordur, biz kamuoyu önünde bu durumu Sayın Cumhurbaşkanımızın bilgisi ve takdirine sunuyoruz.”  ifadelerini kaydetti

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN