Esnaf Sorunu da Çözümü de Anlatıyor

Tarsus'da çalışmalar sırasında  çekilen videoları röportajlar diğer şehirlerde olduğu gibi  kamuoyu ile paylaşılacak.

PAYLAŞ

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün desteği ile "Sorun Varsa Çözüm Var, Türkiye'nin Esnaf ve Sanatkarı Var" başlıklı projenin  5'inci ve son durağı Mersin'in  tarihi ilçesi Tarsus ilçesinde gerçekleşiyor

Proje kapsamında Fehmi Çalmuk başkanlığındaki dernek uzmanlarıTarsus'da esnaf sanatkar kuruluşları başkanları ve esnaf başkanlarıyla görüşmeler yapıyor.

Tarsus'da çalışmalar sırasında  çekilen videoları röportajlar diğer şehirlerde olduğu gibi  kamuoyu ile paylaşılacak.

Konya'dan başlayan  proje Yozgat, Çorum, Tokat çalışmalarından sonra Mersin'in Tarsus ilçesinde yapılan görüşmeler ile  gerçekleştirildi.

Sorun Varsa Çöçüm Var Türkiye'nin Esnaf ve Sanatkarı Var  Projesi Ne İçeriyor? 

Proje; Toplumda Huzur Ve Barışı Temin Etmek Üzere Farklı Toplum Kesimleri Arasında Uzlaşma Sağlanması İşbirliği Ve Etkileşimin Arttırılması İstihdamın Arttırılması Sosyal Girişimcilik Kamu Ve Sivil Toplum İşbirliği Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin Arttırılması, Covid-19 Pandemisi Gibi Afetlerle Mücadele Bilincinin Arttırılması amaçlarını taşıyor.

Proje kapsamında tanıtım filmleri, uyarıcı reklamlar., basın açıklamaları gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Pandemi tedbirleri kapsamında esnaf ve sanatkarlara yönelik bilgilendirme toplantısı ile Esnaf Kredileri konulu toplantı da yapıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN