Esnafa Nefes Almama Kredisi Verildi

CHP Esnaf Masası Başkanı Veli Ağbaba 'esnaf yok olmak üzere. Esnafa verilen kredi faizi yüzde 7,5 idi şimdi yüzde 17 oldu, buna nefes kredisi diyorlar ama nefes almama kredisi olarak değerlendirilebilir' dedi.

PAYLAŞ

CHP Esnaf Masası Başkanı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da “5 ayda 40 bin esnaf kepenk kapattı. Pandeminin başlangıcından 2021 mayıs ayına kadar kapanan iş yeri sayısı 140 bine yükseldi. Adeta bir foseptik patlamış bu kokuyu duymayan bir tek Saray var. Ülke devlet-mafya ittifakıyla yönetiliyor” dedi

CHP Ekonomi ve Esnaf Masası üyesi milletvekilleri bölge ziyaretlerine devam ediyor. Bitlis'ten sonra Muş'a gelen CHP İl Başkanı, İYİ Parti İl Başkanı, DEVA Partisi İl Başkanı, Gelecek Partisi İl Başkanı, Sendika temsilcileri ve CHP parti temsilcileriyle basın toplantısı düzenledi.

Veli Ağbaba toplantıda iktidara şu sözlerle iktidara seslendi:

“Mutlaka halk sağlığı dikkate alınarak iş yerleri açılmalı ve esnafa aşıda öncelik verilmeli, kirada stopaja son verilmeli, esnafın borçları ertelenmeli, bankalara olan kredi borçları faizsiz ertelenmeli, esnafın kredi kartı borçları da ertelenmelidir. Esnafın düşmanı olan yedi kollu canavar dediğimiz üç harfli marketlere de bir düzenleme getirilmelidir. Esnaf yok olmak üzere. Esnafa verilen kredi faizi yüzde 7,5 idi şimdi yüzde 17 oldu, buna nefes kredisi diyorlar ama nefes almama kredisi olarak değerlendirilebilir. Üretim bittikçe, yolsuzluklar arttıkça, ranta dayalı ekonomi devam ettikçe üretim duruyor açlık artıyor. ‘Açları siz doyurun’ demiş adeta dalga geçiyor, sokaktan habersiz bir iktidarla karşı karşıtayız. O koltuktan kalk biz doyuralım. 20 milyon kişi sosyal yardımlardan para alıyor. 3 milyon 300 bin işçi asgari ücretin altında geçimini sağlamaya çalışıyor. ”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN