Esnafa Şekerbank Paketi

Şekerbank, TESK üyesi esnaf ve sanatkara kolaylıklar, indirimler ve 36 ay vadeli 50 Bin Tl'lik kredi paketi getirdi.

PAYLAŞ

Halkank'ın kredi kefalet kooperatifleri aracılığıyla verdiği kredileri yzde 8,5'a çıkarmasının ardından Şekerbank sektörün karşısına  "Kapımız Esnafa Açık" platformu kapsamında  çıktı.

Şekerbank Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile yaptığı Protokol kapsamında getirilen yenilikler:

-Üyelerinin şubeye gitmeden "Şeker Mobil Şube" üzerinden kolayca kredi başvurusu yapabilmesine olanak sağlayacak

-Esnaf müşterilerinin 50 bin liraya kadar olan nakit ihtiyacını, 36 aya varan vadeler ve avantajlı faiz oranlarıyla karşılayacak.

-TESK üyesi esnaf müşteriler, 6 ay ödemesiz taksitlendirme talep edebilecek ve 12. taksite kadar düşük tutarlarda ödeme seçeneğinden yararlanabilecek.

-Esnaf ve sanatkarlar paket kapsamında internet şube ve mobil bankacılık üzerinden yapacakları EFT ve havale işlemlerini ücretsiz gerçekleştirebilecek,

-1 yıl boyunca POS inaktiflik ve 10 yapraklı çek karnesi ücretinden de muaf olacak.Nakit desteğinden yararlanacaklar, 

-Şekerbank Üreten Kart ya da Bonus Business Kart sahibi de olabilecek.

Palandöken:Yeni Bankalar da gelecek

TESK'ten yapılan açıklamaya göre, iş birliğine ilişkin protokol, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu tarafından TESK Genel Merkezi'nde düzenlenen törende imzalandı.

 TESK Genel Başkanı Palandöke zor günlerden geçen esnaf ve sanatkarların rahat nefes almaları ve yaşadıkları sıkıntıları asgariye indirmek için her alanda çalışma başlattıklarını belirterek "Bu kapsamda, devletimiz tarafından verilen desteklere ek olarak, esnaf ve sanatkarlarımıza katkı sağlayacağını düşündüğümüz bankalar, diğer kurum ve kuruluşlarla da çeşitli çalışmalarımızı her geçen gün daha da artırarak devam ettiriyoruz. Bu bağlamda, Konfederasyonumuz ile Şekerbank arasında gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin esnaf ve sanatkarımız için faydalı olacağı inancındayım." dedi.

Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu da salgın döneminde esnafın yanında olmak amacıyla önemli adımlar atmaya devam ettiklerini vurgulayarak, söz konusu iş birliğiyle 2021'e güzel bir başlangıç yaptıklarına inandıklarını ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN