Esnafın yüzü gülmeye başlayacak

Kovid-19 tedbirleri kapsamında 20 Kasım'da hizmetleri sınırlandırılan veya kapatılan kafe ve restoranlarda yeniden müşteri kabul edilmeye başlanırken TESK'ten konuya ilişkin açıklama geldi

PAYLAŞ

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 1 yıldır tam ve kısmi olarak kapalı olan esnafın bugün sevinçli günü... Tedbirler kapsamında 20 Kasım tarihinde hizmetleri sınırlandırılan veya kapatılan kafe ve restoranlarda yeniden müşteri kabul edilmeye başlanırken Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonundan (TESK) konuya ilişkin açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kademeli normalleşme çalışmalarının sevindirici olduğunu ve tam normalleşmeye geçmek için bundan sonra esnaf ve sanatkarların daha dikkatli olacağını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Alınan kararlar 1 yıldır tam ve kısmi olarak kapalı olan esnafımız adına oldukça sevindirici. Kararın alınmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere süreci yöneten tüm yetkililere ile tüm siyasi partilerimize esnaf ve sanatkarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Esnaf gerekli tecrübeye sahip oldu

Esnaf ve sanratkar camiasının Kovid-19 nedeniyle kapalı kalınan 1 yıllık süre içerisinde gerekli eğitim ve tecrübeye sahip olduğunun altını önemle çizen Palandöken, “HES kodu kademeli geçişte esnafımızın önceliği olacak. Yüzde 50 kuralına harfiyen uyulmak suretiyle ülke genelinde kısa sürede tam normalleşme sürecine adım atılacaktır. Bunun için esnaf ve sanatkarlarımızın üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü esnafımız 1 yıl içerisinde gerekli eğitim ve tücrübeye fazlasıyla sahip oldu” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN