Güzellik uzmanıydı çiftçi oldu

Zonguldak'ta güzellik uzmanlığı mezunu Münevver Meziroğlu (24), köyündeki atıl durumda bulunan arazileri değerlendirmek için başvurduğu genç çiftçi projesi sayesinde kurduğu seranın ardından yetiştirdiği ürünleri satarak sera sayısını 6'ya yükseltti. Seralarda yetiştirdiği ürünlerle talebe yetişemeyen Münevver Meziroğlu, 'Proje onaylandıktan sonra seramızı kurduk. İlk yıl marul, ikinci yıl ise domates ektik. Sonra ağabeyimle birlikte el birliği yaparak seralarımızı arttırmayı hedefledik. Bir tane daha bir tane daha derken şu an 6 seramız var. Çok mutluyuz. Devletimiz çok güzel desteği var. Köyümüzde ki boş arazileri bu şekilde değerlendirerek bütçemize katkı sunuyoruz' dedi.

PAYLAŞ

Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Meslek Yüksek Okulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü’nden 2018 yılında mezun olan Münevver Meziroğlu, okulun ardından Çaydeğirmeni beldesinde bulunan ailesine ait arazilerde tarım yapmaya karar verdi.

Ailesinin küçük bahçesinin yanındaki araziye sera kurmak isteyen Meziroğlu, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün Genç Çiftçi projesine başvurdu.

Proje kapsamında Meziroğlu’nun gösterdiği araziye 500 metrekarelik sera kuruldu. Meziroğlu, kurulan serada ilk yıl marul ve domates üretti.

Ürettiği ürünleri satarak gelir elde eden Meziroğlu, mesleğinin yerine çiftçi olmaya karar verdi. Atıl durumdaki toplam 2 bin metrekarede tarım yapmaya başlayan Meziroğlu, 3 yıl içinde sera sayısını 6’ya çıkardı. Sera dışında tarlada karpuz üretimi de yapan Meziroğlu, mevsimine göre ürettiği sebze ve meyvelerle beldenin yanı sıra çevre ilçe ve illere de ürün göndermeye başladı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN