Yaşam

Yaşam Haberleri

Kılıçdaroğlu ile esnaf arasında 'kırmızı halı' diyaloğu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile esnaf arasındaki "kırmızı halımız yok, montuma basıp geçin" şeklindeki diyalog dikkat çeken anlara neden oldu. Kılıçdaroğlu, ısrarla "basmayacağım" diyerek montun üzerine basmadan geçti.

Hibe desteği başvuruları başladı

Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği başvuruları başladı. Kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlar e-Devlet, eski hükümlüler ise Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimleri üzerinden başvurularını 3 Aralık’a kadar yapabilecek

Eczacılardan kriz uyarısı!

Türk Eczacıları Birliği (TEB), eczanelerde bulunamayan ilaç sorununu yeniden gündeme getirdi ve gazeteye yarım sayfa ilan verdi. İlanda, "Halkımızla karşı karşıya gelmek istemiyoruz. İlaç yokluğunun sorumlusu bir eczacılar değiliz. İlaç fiyatlandırma politikaları derhal güncellenmelidir" denildi.

Evde bakım yardımı ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan evde bakım yardımı ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını bildirdi.

İran'da 6,3 büyüklüğünde deprem

İran'ın güneyinde 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

'Gıdada taklit ve tağşişe artık hapis cezası da istenecek'

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Uğur Toprak, taklit ve tağşiş ürünlere ilişkin "Eskiden ifşa etmek yeterli olmuyordu. Ceza ödenip, tekrar gıdada sahtecilik yapılıyordu. Artık hapis cezası da istenecek" dedi.

TUSAŞ İletişim Başkanı Serdar Demir hayatını kaybetti

TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir, trafik kazasında hayatını kaybetti.

Bakan Yanık'tan engelli ataması açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Engellilerimizden, en son Ocak 2020’de kamuda engelli istihdamını, atamalarını yapmıştık. 2021 yılının sonunda veya 2022 yılı başında engelli atamalarını da yapmak istiyoruz" dedi.

Malatya'da korkutan deprem

AFAD'ın son dakika açıklamasına göre Malatya'nın Pütürge ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, çevre illerden de hissedildi. Öte yandan Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.0 olarak duyurdu.

İşte Elon Musk'ın iş görüşmelerinde sorduğu soru

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın iş görüşmesi sırasında adaylara sorduğu soru ortaya çıktı. Son 1 yılda yaşadığı yükseliş ile yaklaşık 280 milyar dolarlık servete sahip olan Musk’ın iş görüşmesi sırasında adaylara yaşadıkları zorluklar ile ilgili sorduğu favori bir sorusu olduğu belirtildi.

81 ile 81 millet ormanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 15 Temmuz Demokrasi Müzesi mevkisindeki Millet Ormanı'nda, Milli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptğı konuşmada "Hedefimiz 2023 yılı sonuna kadar dikilen fidan sayısını 7 milyara, ülkemizin orman varlığını yüz ölçümümüzün üçte birine ulaştırmaktır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hedeflerinin 81 ilde 81 millet ormanı kurmak olduğunu da sözlerine ekledi.

40 bin sağlık personeli ataması yarın başlıyor

Sağlık Bakanlığı personel atama takvimi belli oldu. Başvurular 12-16 Kasım tarihleri arasında alınacak, kura çekimi ise 2 Aralık'ta yapılacak.

İş dünyası 10 Kasım'da Atatürk'ü andı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83'üncü yılında tüm yurtta düzenlenen törenlerle anılıyor. İş dünyası temsilcileri de yayımladıkları mesajlar ile sevgi, saygı, şükran ve minnet ile Mustafa Kemal Atatürk'ü andı.

Devlet Erkanı Anıtkabir'deydi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yılında Anıtkabir'deki anma törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı ve "Ülkemizin bütünlüğüne, devletimizin bekasına, necip milletimizin birliğine, dirliğine ve kadim değerlerine kast edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Ruhun şad olsun" ifadelerini kullandı.

Kamyon şoförlüğü için ABD'ye talep yağıyor

ABD’de nakliye sektöründe çalışacak 80 bin kamyon şoförüne acil ihtiyaç olduğu belirtilmişti. Yıllık 47 bin dolar kimi zaman bonuslarla 57 bin doları bulan kamyon şoförüne başvuru yapanların sayısı işsiz kalan taksi şoförleri sebebiyle de artmaya başladı.

Konya'da korkutan deprem

Konya'da 5.1 büyüklüğünde deprem gerçekleşti.

Pandemi kaynaklı kayıplar 10 trilyon doları bulacak

Kudrin, dünya ekonomisinin yeni tip korona virüs (Kovid-19) pandemisinden kaynaklanan kayıplarının 4 ila 10 trilyon dolar arasında değişebileceğini öngördü.

Japonya'da kar yengecinin fiyatı dudak uçuklattı

Japonya'nın Işikawa eyaletinde mezada çıkarılan 1,5 kilogramlık kar yengeci, 5 milyon yene (44 bin dolar) alıcı buldu.

Kahramanmaraş'ın kelle paçası coğrafi işaretle tescillendi

Kahramanmaraş'ın yöresel lezzetlerinden olan 'Maraş kelle paçası', Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaretle tescillendi.

Toplam 11032 haber.