Kılıçdaroğlu selde zarar gören İzmirli esnafı ziyaret etti

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İzmir'de sel felaketinde zarar gören esnafı ziyaret etti, katıldığı törende esnafın sorunlarına değindi.

PAYLAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de sel felaketinde zarar gören esnafı ziyaret etti, incelemelerde bulunarak tramvay temel atma törenine iştirak etti.


Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile beraber sel felaketinde zarar gören Güzelyalı esnafını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Çiğli Tramvayı Temel Atma Töreni’ne katılan Kılıçdaroğlu, konuşmasında esnafın yaşadığı sıkıntılara da dikkati çekti.

CHP lideri şöyle konuştu:

“Az önce sel felaketi dolayısıyla mağdur olan vatandaşlarımızı, esnafımızı da gezdik, onları da dinledik. Dertleri var doğru, büyük zararlar gördüler doğru ama bu konuda belediyemiz gerçekten güzel çalışıyor, belediye başkanlarımız güzel çalışıyorlar. 2 bin 554 hane ve iş yerinde sorun var, bunlarla ilgili tespitler yapılmış vaziyette. Yaklaşık 7 milyon 31 bin liralık bir katkı, yardım, maddi ve manevi yardım esnafımıza yapılacak. Kendilerine bu söylendi. Sanıyorum Pazartesi günü belediye meclisinde bu karar alınacak ve uygulamaya konacak mağdur olan bütün vatandaşlarımız için.

Bizim belediye başkanlarımız bu süreçte gerçekten de tarih yazdı. Herkes bunu çok iyi biliyor, herkes. Milyonlarca kişiye maske dağıttık, yine milyonlarca kişiye nakdi yardım ve ayni yardım da yapıldı. Esnafın sorunlarının giderilmesi için her türlü çaba gösterildi. Her türlü çaba, her türlü emek gösterildi, emek harcandı. Kahveciden tutun taksiciye kadar, servisçiden tutun okul kantincisine kadar, sanatçıdan tutun manavına kadar yardıma ihtiyaç duyan ne kadar kişi varsa hepsine yardımlar götürüldü.

Emin olun Sevgili İzmirliler, Cumhuriyet Halk Partili belediyeler olmasa çok daha büyük olaylar çıkardı. Cumhuriyet Halk Partili belediyeler ihtiyaç sahibi milyonlarca aileye yardım yaptılar, milyonlarca esnafa yardım yaptılar, fakire, fukaraya yardım yaptılar.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN