Kırşehir Esnafından Çağrı Var: Esnafına Sahip Çık Türkiye

Pandemi döneminden olumsuz etkilenen ve zincir marketlerin haksız rekabeti karşısında çaresiz kalan yerel esnaf için 'Esnafına Sahip Çık Kırşehir' kampanyası başlatıldı.

PAYLAŞ

Pandemi Dönemi birçok iş yerinin kapalı olması esnafın ekonomik yaralarını bir yenisini eklemeye devam ediyor. Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, vatandaşların zincir marketler karşısında küçük esnafa destek olması çağrısında bulundu.

Öztürk, “Pandemi koşulları altında ekonomik olarak en büyük darbeyi esnaflarımız aldı. Bazı esnaflarımız iş yerini açamadı. Çoğu esnafımız iş yerini açsa da müşteri kabul edemedi. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde vatandaşlarımızı yerel esnafa desteğe davet ediyorum. Esnafımıza en büyük desteğimiz alışverişlerimizi zincir marketler yerine onlardan yapmamız olacaktır. Özellikle alışveriş yoğunluğunun yaşandığı Ramazan ayında evimizin ihtiyaçlarını yerel esnaftan giderelim.” diye konuştu.

Bahamettin Öztürk'ün açıklamalarının satır başları şu şekilde:

ZİNCİR MARKETLER  ESNAFI YIPRATIYOR

“3 harfli” zincir marketler her sokakta her mahallede kendini gösteriyor. Giyecekten beyaz eşyaya, kırtasiyeden cep telefonuna kadar her sektörden ürünü bir arada satıyorlar. Bu durum onlarca sektörü ekonomik olarak olumsuz etkiliyor. Esnafın daha fazla zarar görmemesi için artık her sektör kendi ürününü satmalı. Bunun için de Perakende Yasası’nda gerekli düzenlemeler acilen yapılmalı. Bu konuda gerekli girişimlerde bulunuyor ve elimizden geleni yapıyoruz.”

BİRLİĞİMİZİ HİSSETTİRME ZAMANI

“Küçük esnaf, maddi sıkıntınız olduğunda size destek çıkar, veresiye verir. Düğününüze, cenazenize küçük esnaf gelir. Yeri geldiğinde anahtarınıza, eşyalarınıza hatta çocuğunuza bile gözü gibi bakar. Onlar bugüne kadar bize destek oldular, şimdi esnafımıza desteğimizi hissettirme zamanıdır. Kardeşlik ve birlikteliği temsil eden Ramazan Ayını idrak ederken; bizlerden güler yüzünü esirgemeyen, evimize mahallemize, şehrimize sahip çıkan yerel esnafımızı unutmayalım. Kepengini kapalı gördüğümüzde pişmanlık duymamak için esnafımızın bugün yanında olalım.” 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN