Muhalefetten iktidara Halkbank eleştirisi

CHP'li Erdoğdu: Halk Bankası gibi güzide bir bankayı, esnafımızı desteklemekle mükellef bir bankayı görülmemiş bir yolsuzluk içine soktunuz ve şimdi o yolsuzluktan Türkiye Cumhuriyeti devletinin, milletimizin kör kuruş çıkarı yokken milyarlarca dolarlık bir yaptırım karşısında bekliyoruz

PAYLAŞ

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, “Halk Bankası gibi güzide bir bankayı, esnafımızı desteklemekle mükellef bir bankayı görülmemiş bir yolsuzluk içine soktunuz ve şimdi o yolsuzluktan Türkiye Cumhuriyeti devletinin, milletimizin kör kuruş çıkarı yokken milyarlarca dolarlık bir yaptırım karşısında bekliyoruz” dedi.

Erdoğdu, TBMM Genel Kuruluna hitap ederken, Halk Bankası ile alakalı ABD’de görülen davaya dikkati çekti.

“Şimdi, dünyadaki temel güçlerle ilişkilerimize bir bakarsak dünyanın süper güçlerinden biri Amerika Birleşik Devletleriyle ilişkilerimizde, arkadaşlar, hangi seviyedeyiz?” diye soran Erdoğdu şöyle konuştu:

“Bir yolsuza, Türkiye Cumhuriyeti devletini soymuş bir Reza Zarraf’a indirgenmiş bir ilişki içerisindeyiz. Askerlerimizin başına çuval geçirildi, çok inciticiydi, çok kırıcıydı; buna bir nota veremedik. “Nota verin.” dediğimizde “Ne verelim, müzik notası mı?” diye bize sataşılırken Reza Zarraf için 2 nota vermek zorunda kaldık. Peki, Reza Zarraf ne yaptı? Halk Bankası gibi güzide bir bankayı, esnafımızı desteklemekle mükellef bir bankayı görülmemiş bir yolsuzluk içine soktunuz ve şimdi o yolsuzluktan Türkiye Cumhuriyeti devletinin, milletimizin kör kuruş çıkarı yokken milyarlarca dolarlık bir yaptırım karşısında bekliyoruz. Sürekli Amerika’yla, perde gerisinde ilişkilerde bu durumu düzeltmeye çalışıyoruz ve millî çıkarlarımız Amerika Birleşik Devletleri gibi önemli bir ülkede Reza Zarraf ve Halk Bankası yolsuzluğu dolayısıyla masaya konuluyor.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN