MÜSİAD sigorta şirketi aldı

Uzunca bir süredir sigorta şirketi kurmak için girişimlerde bulunan ama onay alamayan MÜSİAD sigorta şirketi satın aldı.

PAYLAŞ
MÜSİAD sigorta şirketi aldı
Uzunca bir süredir sigorta şirketi kurmak için girişimlerde bulunan ama onay alamayan MÜSİAD sigorta şirketi satın aldı.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) sigorta şirketi satın saldı. Uzunca bir süredir kooperatif sigorta şirketi kurmak için girişimlerde bulunana ama onay alamayan MÜSİAD, TMT Sigorta'yı satın aldı. TMT Sigorta ve MÜSİAD'ın güçlerini birleştirerek birlikte yola devam etme kararı aldığı açıklandı. TÜT Sigorta birleşmeye ilişkin olarak MÜSİAD’ın yatırım ortaklığı SENYAP ile bugün protokol imzaladı; protokole istinaden kısa bir süre içerisinde birleşmenin tamamlanması hususunda taraflarca anlaşma sağlandı.

TMT Sigorta hakkında...

TMT Sigorta, Güneş Sigorta'da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışırken Levent Özer öncülüğünde acenteler tarafından kurulmuştu. Kuruluş sürecinde adı Ülke Sigorta olarak ifade edilen şirket, daha sonra Tüm Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri ile birleşerek 2015 yılında TMT Sigorta adını almıştı. TMT Sigorta, bir kooperatif sigorta yapılanması olarak faaliyet gösteriyor. Kooperatif olması nedeniyle öncelikle taşıyıcıların sigorta ihtiyacını karşılamak amacıyla Kasko ve Nakliyat branşlarında üretim yapıyor. Şirket Mütüel Sigortacılık da denen bu modelle kasko ve nakliyat branşlarına odaklanarak ihtiyaca uygun hizmet vermeye çalışıyordu

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), kötü yönetildiği ve mali yapısı zayıf olduğu için TMT Sigorta'ya yönetim kurulu üyesi atamıştı. Ayrıca şirketin prim üretiminin yüzde 50'den fazlasının tek bir acente tarafından sağlanması da sektörün dikkatini çekmişti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN