O ilçenin esnaf ve sakinlerine bir dokun bin ah işit

İYİ Partili Filiz:Geçtiğimiz hafta Düzce'nin Yığılca ilçesini ziyaret ettik. Her yerde olduğu gibi bir dokunduk bin ah işittik. Esnaf, çiftçi perişan. Ekonomik durumdan kaynaklanan göçe ilave olarak Yığılca'nın başka sorunları da var.

PAYLAŞ

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz, "Geçtiğimiz hafta Düzce’nin Yığılca ilçesini ziyaret ettik. Her yerde olduğu gibi bir dokunduk bin ah işittik. Esnaf, çiftçi perişan. Ekonomik durumdan kaynaklanan göçe ilave olarak Yığılca’nın başka sorunları da var."

TBMM Genel Kurulunda söz alan Filiz şöyle konuştu:

"Yığılca ve Düzce arasındaki yol -Sayın Erdoğan 2011 yılında bizzat söz vermiş olmuş olmasına rağmen- hâlen düzeltilememiş. Yığılca’dan köylere giden köy yolları on sekiz yıldır verilen sözlere rağmen tamamlanamamış. Her yıl yaşanan sel felaketleriyle mevcut yollar hızla bozulmakta ve köylere ulaşım büyük ölçüde aksamaktadır. Yığılca’da haddinden fazla taş ocağı ve çimento fabrikasıyla doğa katliamı yapılıyor. Yığılca coğrafi olarak bir çıkmaz sokak durumundadır. Yığılca’dan Yedigöller’e giden yol düzeltilerek Yığılca’nın turizm ve ticari hayatına canlılık getirilebilir ve ekonomik sebeplerle devam eden göç durdurulabilir diyorum."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN