Pandemide 160 motokurye yollarda can verdi

CHP'li Tanrıkulu: 'Pandemi sürecinde insanüstü bir çabayla hizmet verirken yaşamını yitiren 361 sağlık çalışanını ve evlerine kapanan insanlara hizmet götürürken yollarda canını veren 160 motokurye/servis elemanı saygıyla anıyoruz.'

PAYLAŞ

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, AK Parti hükümetleri döneminin 18 yıllık İnsan Hakları Raporunu hazırladı.

CHP Tanrıkulu raporunun değerlendirmesinde pandemi dönemine de dikkat çekerek yaşamını yitiren sağlıkçıları ve motorlu kuryeleri şöyle andı:
“Pandemi süreci, ülkemizin içinde bulunduğu durumu yeni bir bakış açısıyla görmemizi sağladı. Örneğin ‘insan hakları’ denince akla ilk gelen kavram olan ‘yaşam hakkı’nın nasıl pamuk ipliğine bağlı olduğunu bir kez daha anladık. Türkiye’de testleri pozitif çıkan vatandaşlar dolmuşla, otobüsle evine gönderilirken Avrupa’da hastalanan bir yandaş için ambulans uçak kaldırılması, hastalıktan korunmanın temeli koşullarından maskelerin dağıtımındaki beceriksizlik, son olarak da hayati önemdeki aşı uygulamasındaki karışıklık ve belirsizlikler.
Pandemi sürecinde insanüstü bir çabayla hizmet verirken yaşamını yitiren 361 sağlık çalışanını ve evlerine kapanan insanlara hizmet götürürken yollarda canını veren 160 motokurye/servis elemanı saygıyla anıyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN