Pazarcı Esnafı Yeşilyurt Belediyesi'nden Dertli

Depremlerin oldukça sık yaşandığı ülkemizin Malatya ilinde, yaklaşık bir sene önce, bir deprem meydana gelmişti. Bu yıkıcı depremin üzerine bir de ekonomik açıdan ülkemizi son derece olumsuz etkileyen 'koronavirüs' eklenince durum içinden çıkılmaz bir hal aldı.

PAYLAŞ
Pazarcı Esnafı Yeşilyurt Belediyesi'nden Dertli
Depremlerin oldukça sık yaşandığı ülkemizin Malatya ilinde, yaklaşık bir sene önce, bir deprem meydana gelmişti. Bu yıkıcı depremin üzerine bir de ekonomik açıdan ülkemizi son derece olumsuz etkileyen “koronavirüs” eklenince durum içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Depremlerin oldukça sık yaşandığı ülkemizin Malatya ilinde, yaklaşık bir sene önce, bir deprem meydana gelmişti. Bu yıkıcı depremin üzerine bir de ekonomik açıdan ülkemizi son derece olumsuz etkileyen “koronavirüs” eklenince durum içinden çıkılmaz bir hal aldı. Malatya Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ümit Emre, ülke olarak düştüğümüzü dile getirirken belediyenin sözlerini tutmadığını söyledi. Emre: “Yeşilyurt Belediyesi, ‘Depremden dolayı 3 ay işgaliye bedeli almayacağız.’ sözünü yerine getirmedi. Belediyelere sesleniyorum; esnaf bir yıldır çok mağdur, zor durumda. İşgaliye konusunda bize yardımcı olsunlar. Gerekirse almasınlar.” dedi. NEREDE KALDI BELEDİYECİLİK? Malatya Net Haber’den alınan habere göre; Ümit Emre, oda binasında pazarcı esnafının pandemi sürecinde yaşadığı sıkıntılarla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Emre, belediyelerin kayıt dışı çalışmalarla ilgili üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmediğini belirtti. Denetim konusunda da sıkıntılar yaşandığını aktaran Emre: “Pazarcı esnafının en büyük sıkıntısının başında su ve lavabo ihtiyacı bulunuyor. Bu sorunu açıkça dile getirmemize rağmen herhangi bir çözüm bulunamadı. 6 yıldır görevdeyiz, 6 yıldır sürekli söylüyoruz ki kayıt dışı çalışılıyor. Vatan hainliği devlete sadece kurşun atmak değildir. Vergi ödememek, vergi kaçırmak ve kayıt dışı çalışmak da vatan hainliği ile aynı ölçektedir. Malatya'da aşırı seviyede korsan var. Bu korsanlar hiçbir şekilde denetlenmezken bizim esnafa gelince vergi, SSK, BAĞKUR… Hepsi denetleniyor. Bir de esnafımızın bunun üstüne işgaliye bedeli ödüyor. Bu, esnafa -özellikle de virüs sürecinde- aşırı bir yük getiriyor. Pandemi sürecinde pazarlarda sosyal mesafe kurallarını zaten Jandarma denetliyor. Zabıtalar ise kayıt dışı çalışma konusunda hiçbir denetim yapmıyorlar." şeklinde konuştu.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN