Tam Gaz Başkan Aman Yavaşlama

'Lezzet Ankara' polemiğinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geri adım yok. Yavaş 'En fazla itiraz eden firma, hissesinin büyük kısmını İngiltere'ye satmış bir firma. Yüzde 38'den, itirazlar sonucunda yüzde 10, 11 gibi bir komisyona inmiş bir firma. Esnafımız zaten darda. Yüzde 0 komisyonla aynı hizmeti biz vererek iki yıldır kaybettiklerini toparlamaya çalışacağız.' dedi.

PAYLAŞ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın arasındaki ‘Lezzet Ankara' polemiğinde ikinci perde... 

Uygulamanın arkasında olduğunu söyleyen Yavaş, "İtirazlara bakarsanız ne kadar doğru yolda olduğumuz görülüyor. En fazla itiraz eden firma, hissesinin büyük kısmını İngiltere'ye satmış bir firma. Yüzde 38'den, itirazlar sonucunda yüzde 10, 11 gibi bir komisyona inmiş bir firma. Esnafımız zaten darda. Yüzde 0 komisyonla aynı hizmeti biz vererek iki yıldır kaybettiklerini toparlamaya çalışacağız. Bu da belediyecilik görevlerimizden biri" ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş’ın açıklamasındaki bilgilerin yanlış bir bilgilendirmeden kaynaklandığını öne süren Aydın ise “Rekabet güzeldir” dedi ve şunları ifade etti: .

"Mansur Başkan'ı çok severim ama yanlış bilgilendiriyor. Ne komisyonumuz yüzde 38 idi ve yüzde 10'a indirdik, ne de İngilizlere sattık. Kaldı ki Yemeksepeti 9 bin 500 kişiye iş sağlayan ve her sene rekor verdi ödeyen bir Türk şirketi. Sizi seviyoruz başkan, rekabet güzeldir." 

NE OLMUŞTU?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘Lezzet Ankara’ projesini eleştiren Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın'a verdiği yanıtta, "Esnafımız zaten darda. Yüzde 0 komisyonla aynı hizmeti biz vererek iki yıldır kaybettiklerini toparlamaya çalışacağız. Bu da belediyecilik görevlerimizden biri" dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN