Tam Kapanma Şart !

Yeni mutant virüslerin ortaya çıkmasıyla artan vaka sayıları gündem de yerini korumaya devam ediyor.

PAYLAŞ

Pandemi salgınının 3. dalgasında Türkiye’nin Avrupa’da zirveye yerleştiğini belirten İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa’da da pik yapan tablonun, iyice vahim bir hal aldığını vurguladı.

Ülke genelinde 60 binin üzerindeki vaka sayılarının Bursa’da da günlük 2 bin 500’ü aştığını ve hastanelerin alarm vermeye başladığına dikkati çeken Türkoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Üç büyük devlet hastanemizin acilleri, yatış için yer boşalmasını bekleyen hastalar ile dolu.Tam kapanma artık şart oldu” dedi.

- İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa'daki hastanelerde her gün yeni pandemi klinikleri açıldığı halde hastalara yer bulmakta ciddi sıkıntılar yaşandığına yönelik tespit ve duyumları olduğunu ifade etti..

- Son olarak Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren Osmangazi Metro İstasyonu yanındaki eski Bahar Hastanesi binasının da poliklinik ve normal hasta yatışlarına kapatılarak, tamamen pandemi hastanesi statüsüne çevrildiğini öğrendiklerini söyledi. 

-Devlet hastanelerinin yanında, özel hastanelerin durumlarının da farklı olmadığını ifade eden Türkoğlu, tam kapanma kararı olmadan sorunun kökten çözülemeyeceğini vurguladı.

-Kısmi kapanmanın çözüm olmadığını belirten Türkoğlu, "Bu vahim tablo karşımızda iken, kağıt üzerinde alınan kısmi kapanmanın sadece esnafı mağdur eden bir durum olduğunu görüyoruz.

.-  Bu işin sonunun bu şekilde alınamayacağını aslında karar alıcılar da, biz de, vatandaş da çok iyi biliyor ifadelerini kullandı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN