AKP-CHP 'Uşak' düellosu: Erdoğan gider-hayır gidemez

Kılıçdaroğlu'nun 'Uşak'ta en işlek cadde İsmet Paşa Caddesi'ni geziyor arkadaşlarım. Bir AK Parti milletvekili dahi gidip gezemez orada, Erdoğan da gidip gezemez orada' sözleri siyaseti ısıttı. CHP ve AK Parti'nin Uşak milletvekilleri karşılıklı olarak birbirlerine 'hodri meydan' dedi.

PAYLAŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Uşak'ta en işlek cadde İsmet Paşa Caddesi. O caddeyi geziyor milletvekili arkadaşlarım. Esnaf dert yanıyor. Bir AK Parti milletvekili dahi gidip gezemez orada, Erdoğan da gidip gezemez orada” sözleri ayrı bir polemik konusu oldu. AK Parti Uşak Milletvekili Güneş "Sayın Kılıçdaroğlu buyursun gelsin Uşak'a. Birlikte Uşak'ımızın her sokağına, caddesine, ilçesine, köyüne beraber gidebiliriz." çağrısı yaparken CHP’nin bölge vekili Yalım ise Kılıçdaroğlu’nun martta ili ziyaret edeceğini belirterek AK Parti’ye hodri meydan dedi: “Siz de Genel Başkanınızı Uşak’a getirin, esnafı ve vatandaşı ziyaret ettirin, bir de görelim.”

Kılıçdaroğlu ne dedi?

Her şey CHP liderinin partisinin geçen haftaki TBMM Grup toplantısındaki sözleriyle başladı. 

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Bakın değerli arkadaşlarım; Uşak'ta en işlek cadde İsmet Paşa Caddesi. O caddeyi geziyor milletvekili arkadaşlarım. Esnaf dert yanıyor. Bir AK Parti milletvekili dahi gidip gezemez orada, Erdoğan da gidip gezemez orada. Çiftçiler dert yanıyor, süt üreticileri dert yanıyor.”

AK Parti'li vekilden cevap

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş,  Kılıçdaroğlu bu sözlerine TBMM’de hafta başında düzenlediği basın toplantısında cevap verdi.

Güneş "Sayın Kılıçdaroğlu buyursun gelsin Uşak'a. Birlikte Uşak'ımızın her sokağına, caddesine, ilçesine, köyüne beraber gidebiliriz." dedi.

CHP milletvekillerinden oluşan bir heyetin önceki günlerde Uşak'ta temaslarda bulunduğunu hatırlatan Güneş, “CHP heyetinin, AK Parti iktidarında yaşanan değişim-dönüşüme şahit olmalarından memnuniyet duyduklarını” söyledi.

Bu ziyaret sırasında bir vatandaşın intihar ettiğini aktaran Güneş, şöyle konuştu:

"Kovid-19 salgını sürecinde tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de bazı sıkıntılar var. Ama devletimiz, vatandaşımızın, esnafımızın yanında durdu, durmaya devam ediyor. Uşak'a yaklaşık doğrudan destek anlamında 190 milyon lira hibe yardımı yapıldı.

Bu kardeşimiz evi, arabası olan, eşi öğretmen bir kardeşimiz. Birtakım ekonomik sıkıntıları var. Ama geçinememekten, normal hayat düzeninden kaynaklanan bir sıkıntı değil. CHP milletvekilleri, bu kardeşimizin cenazesine gidiyor, ailesi istemediği halde fotoğraf çektiriyor.

Basın organlarında sanki tüm halka yayılmış ekonomik nedenlerden kaynaklandığı imajı yaratarak, bunu yayıyorlar. Aile bu olaydan son derece rahatsız, biz de rahatsızız. Cenazeler ve hastalıklar üzerinden asla siyaset yapmayalım. Siyaset hizmet etme yarışıdır ama birbirinin üzerine basma, bu gibi şeylerden yararlanma yeri değildir."

Güneş, şu ifadeleri de kullandı: "Köroğlu, dağda gezerken iriyarı bir vatandaşla arasında tartışma çıkıyor. İriyarı adam Köroğlu'nun, Köroğlu olduğunu bilmeden onu dövüyor. Sonra öğreniyor ve Köroğlu'nu dövdüğü için üzülüyor. Köroğlu'na, 'Senin adın kendinden daha büyük, bir daha buralarda dolaşma' diyor. Biz de diyoruz ki Sayın Kılıçdaroğlu, hasbelkader CHP Genel Başkanı olmuştur. Ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bir partidir. Ankara'da siyaset yapsın, Uşak'a bulaşmasın."

CHP’li Yalım’dan hodri meydan

Bunun üzerine CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, konuyu TBMM Genel Kurulunda gündeme getirdi.

Yalım şöyle konuştu:

“AK PartiUşak Milletvekili Sayın Güneş dün yaptığı basın açıklamasında Sayın Genel Başkanımıza Uşak’la alakalı atıflarda bulunmuş. Sayın Genel Başkanımız ve biz, esnafımızın ve halkımızın iyi ve kötü gününde her zaman yanındayız. Genel Başkanımız çok yakında, mart ayı içerisinde Uşak’ta olacaktır, esnafımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret edecektir. Sayın Güneş, siz de Genel Başkanınızı Uşak’a getirin, esnafı ve vatandaşı ziyaret ettirin, bir de görelim. Gerçekten, esnafı Genel Başkanınıza gösterebiliyorsanız, çağırın Genel Başkanınızı Uşak’a getirin ve ziyaret ettirin diyorum. Ben, bunun özellikle altını çiziyorum. Biz, her zaman Genel Başkanımızla halkımızın ve esnafımızın yanındayız diyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN