'AKP ve MHP sahaya indiğinde esnafa ne diyecek!'

CHP'li Salıcı: Türkiye'nin her noktasında dert var, tasa var. CHP'liler dertlere derman olmak için meydanda. AKP küçük ortağının vesayeti altına girdi. AKP ve MHP'yi sahaya davet ediyorum. Sokağa indiklerinde vatandaşa ve esnafa ne diyecekler merak ediyorum.

PAYLAŞ

CHP İktidar Yürüyüşü Toplantılarına Doğu Karadeniz’de devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı son olarak; Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon örgütleri ile Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bir araya geldi.


Örgütlerden Sorumlu olan Salıcı konuşmasında şunları kaydetti:
“Türkiye’nin her noktasında dert var, tasa var. CHP’liler dertlere derman olmak için meydanda. AKP küçük ortağının vesayeti altına girdi. AKP ve MHP’yi sahaya davet ediyorum. Sokağa indiklerinde vatandaşa ve esnafa ne diyecekler merak ediyorum.
İki türlü yaşam var. Saray ve sokak… Saray şatafat içinde, sokak yoksulluk içinde. Vatandaş doğalgaz, elektrik, su parasını nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Vatandaşın büyük bir kısmı yoksulluk sınırın altında yaşıyor.
Ekonomi battı. 128 milyar doları yok eden damat nerede diyorsun, iktidardan cevap yok. Kimseye hesap sorulmuyor.”


“AKP hikayesini kaybetti”

AK Parti’nin hiçbir siyasi argümanının kalmadığını savunan Oğuz Kaan Salıcı, şöyle devam etti:

 "Bir pandemi sürecindeyiz, sıkıntıların bir kısmını iktidar pandemiye bağlıyor. Türkiye zaten ekonomik krize girmişti. Kur krizi olduğunda pandemi yoktu. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara seslendi, "Bu ekonomik krizden çıkmak için bizim önerilerimiz var" dedi. Önerilerimizi ortaya koydu. "Parlemantoda destek vereceğiz" dedi. Kriz buhrana dönüştü. Bu kez buhrandan çıkmak için önerilerimizi sıraladık. Maalesef dinlemediler. Her krizi bir yere bağladılar. Doğal afetlere bağladı, Ağustos’taki kur krizini rahip krizine bağladı. Rahip gitti mi ? Gitti. Öbür papaz geldi mi? Gelmedi. AK Parti hikayesini kaybetti. Yolsuzluk içinde olmayan bir Türkiye vaat etti. Parti kapatmalar olmayacak dedi. Vesayet olmayacağını söyledi, küçük ortağının vesayeti altına girdi. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı bağımsız bir yargı olmadığı kanaatinde, yasaklar vardı, yasak olmayan hiç bir şey kalmadı."


“Vatandaşın birçoğu yoksulluk sınırının altında”

CHP’li Salıcı sözlerini şöyle tamamladı:

 "Üniversite öğrencisiyseniz kendi rektörünüzün demokratik seçilmesini istiyorsanız, eyleminize müdahale ediliyor. Gerekçeye bakılınca pandemi koşullarından yapılan yasaklar var. Ortada bir sarayın yaşantısı var. Şatafat diz boyu, uçan sarayları var. Vatandaşın hayatına bakıyorsunuz, doğalgaz faturasını ödemekten aciz. Vatandaşın büyük bir kısmı yoksulluk sınırın altında yaşıyor. İşine gidemiyor. Verginin verdiği bir kısmının vatandaşı geri döndürmesi gerekiyor. Ya kredi veriliyor, ya da iban veriliyor destek istiyor. Askıda fatura uygulamasını başlatıyorlar. Vatandaş faturalarını ödeyemiyor, onun adına ödesinler diye uygulama başlattı. İktidar ne yaptı, 5 tane maske dağıtamıyor ama belediyelerimizin çalışmalarından rahatsız. Medya ellerinde olduğu için algı yaratmakta başarılı oldukları yerler oluyor. CHP'ye oy verirseniz 'sosyal destekleriniz kesilir' denildi. Belediyeler bağışlara el koyma peşindeler. Böyle bir Türkiye ile karşı karşıyayız.
Biz Atatürk'ün kurduğu partiyiz. Biz Türkiye'yi iktidarın demokratik yollarla el değiştireceğini CHP'nin iktidara geleceğini biliyoruz. Vatandaşımızın da bunu bu şekilde bilmesini sağlamamız lazım. AK Parti ve MHP'lileri sahada görüyor musunuz. Çarşıya esnafa gitmelerini bekliyoruz. Esnaf dükkanını kapatsa bir dert, kapatmasa başka bir dert. Türkiye'yi çok kötü bir noktaya getirdiler. İntihar hiç bir yerde görülmezdi, vatandaş hiç bir şekilde çözüm bulamadığına inandığı için kendi hayatına son veriyor. Merkez bankasının 128 milyar doları uçup gidiyor. Hesabını soruyorum. Berat nerde diye soruyorsunuz, onun da cevabı yok. İşin siyasi sorumlusu var. Hesabını vermesi gerekiyor. CHP'nin içinde maskesini takmayı unutsun, ertesi gün manşet oluyorsunuz. Bizim yılmaya niyetimiz yok. AK Parti'den önce de CHP vardı, sonrasında da olacak."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN