Erbakan, Kime 'Çingenelik Yapmayın' Dedi ?

www.politikadam.com Genel Yayın Yönetmeni Fehmi Çalmuk'tan yine gündem olacak analiz geldi. 'Kürtler'in Saadet Vakti' başlığını taşıyan yazı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Asiltürk ziyaretinden sonra ortaya çıkan '1994 Ruhu' başlığı altında orta çıkan yakınlaşma HDP'nin kapatılmasından sonra oluşacak boşluğun Saadet Partisi tarafından doldurulmasını öngördüğünü öne sürdü.

PAYLAŞ

HDP'nin kapatılmasının tartışıldığı son günlerde Milli Görüş geleneğinin bakış açışını yansıtan önemli bir olayı gündeme getirdi. 

www.politikadambcom Genel  Yayın Yönetmeni Fehmi Çalmuk'tan  yine gündem olacak  analiz geldi. "Kürtler'in Saadet Vakti"  başlığını taşıyan yazıda  merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın 1993 yılında DEP milletvekillerinin dokunulmazlık tartışmasına katılmak isteyen  milletvekillerine tarihi bir uyarı yaptığını yazdı. 

Erbakan,DEP Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını isteyen milletvekillerine şöyle seslenmiş:

  “DEP milletvekillerinin ipini çekecekler. Bunda kararlılar. Buna biz dahil olmasak da bunu yapacaklar. Ama kimsenin çingenelik yapmaması gerekir. Nedir çingenelik biliyor musunuz? Bu milletvekillerini idam edecekler, ipini bize çektirmek istiyorlar! Peki bu insanlar hakkındaki iddiaları biliyor musunuz? Kim yargılamış? Adil bir yargılama olmuş mu? Bunları değerlendirmeden buna evet diyelim demek doğru değildir. Haksızlıktır. Çingeneliliktir. Neden girip evet verelim ki? Birçok arkadaşımızın oylamaya katılmaması doğru olacaktır.”

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN