Esnafa Desteğe Hazırız

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgi esnafa destek verilmeye devam edeceğini açıkladı.

PAYLAŞ

TBMM Başkanvekili AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural ile birlikte il merkezindeki esnafı ziyaret etti.

Bilgiç’e beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin, AK Parti İl Başkanvekili Hamidullah Armağan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Köse, Belediye Meclis üyeleri, AK Parti Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Hacer Küçükyumru ve Tanıtım Medya Başkanı Dilek Gündüz de eşlik etti.

HÜKÜMETİMİZ ESNAFA DESTEK VERMELİ

TBMM Başkanvekili Bilgiç, Isparta esnafının Ramazan ayını tebrik ederken, esnaf da pandemi sürecinde yaşadıklarını sıkıntıları, beklenti ve taleplerini Bilgiç’e aktardılar. Esnaf ziyaretinin ardından Bilgiç, beraberindeki heyetle Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.

Birlik Başkanı Ahmet Tural, TBMM Başkanvekili Bilgiç’in pandemi sürecinde kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Birlik olarak salgının başından bu yana sahada olduklarını ve tüm imkanlarıyla esnafa destekte bulunduklarını ifade eden Başkan Tural, Ramazan ayı ile birlikte gelen kısıtlamalar sonrası esnafın ayakta kalabilmesi için yeni desteklere ihtiyaç olduğunu söyledi.

ERTELENME TALEP EDİYORUZ

TBMM Başkanvekili Bilgiç’e esnafın beklentilerini aktaran Başkan Tural ;

“Hükümetimizden esnaf ve sanatkârlarımızın gelir vergisi, stopaj vb. gibi tüm vergilerden muaf olmasını, elektrik, su, doğal gaz gibi enerji girdilerinin geçici olarak devletimizce finanse edilmesini, tüm meslek dallarında sıkıntı yaşayan esnafa ekonomik destek verilmesini, SGK primlerinin devletimiz tarafından karşılanmasını, ticari araç akaryakıt fiyatlarında KDV ve ÖTV indirimi, esnafımızın borçlarının süresiz ve faizsiz olarak ertelenmesini, ödenemeyen vergi borçlarının, geçmiş kredi borçlarının ve bankalara olan tüm borçlarının faizsiz olarak ertelenmesini talep ediyoruz ” dedi.

Başkan Tural, salgın sona erip piyasa normalleşene kadar desteklerin sürdürülmesi gerektiğini de dile getirdi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN