Eko-Öykü

Eko-Öykü Haberleri

Küresel markalara hamburgerle meydan okuyorlar

Türkiye'de restoran sektörüne yeni soluk getiren hamburgerciler giderek çoğalmaya başladı. Yüksek kar marjı, müşterilerin ilgisi, piyasanın da elverişli olması hamburgercilerin iştahını artırıyor. Küresel markaların satışlarını geçmek üzere olan hamburgerciler iddialı konuştu ve küresel burgercıların 1 yıl içinde küçülmeye gideceğini açıkladı.

Musk: Tesla’nın patronu olmaktan nefret ediyorum

Tesla ve SpaceX'in patronu Elon Musk, Tesla şirketinin patronu olmaktan oldukça nefret ettiğini söyledi.

Miras kavgası dev şirketi bitirdi

Demir çelik sektörünün önemli oyuncularından biri olan Eyüboğlu Ailesi’nde bir süredir yaşanan miras kavgası, dev grubu yok olmanın eşiğine getirdi. Mahkeme, grubun amiral gemisi olan EPAŞ Endüstri Mamulleri AŞ’nin tasfiyesine karar verdi.

Saçlara Portre Çizen Kuaför

Merwan Hadi (30), kendisine ait kuaför salonunda müşterilerine sıradışı bir hizmet veriyor.

KOSGEB'den aldığı 200 bin lira destekle kendi işini kurdu

Muş'un Malazgirt ilçesindeki tarım aletleri firmasında çalışan Faruk Halifeoğlu (23), KOSGEB'in genç girişimci desteği projesinden yararlanarak kendi işini kurdu. 200 bin liralık hibe desteğiyle ilçede açtığı iş yerinde tarım aletleri üretimine başlayan Halifeoğlu, 3 kişiyi de istihdam etti. Genç yaşta kendi işinin patronu olan Faruk Halifeoğlu, "KOSGEB sayesinde işimi kurdum kendi işimin patronu oldum" dedi.

Devlet desteğiyle işletme tesisi kurdu

Osmaniye'de çiftçilikle uğraşan aile, geçen yıl Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde verdiği hibeyle yer fıstığı işleme ve paketleme tesisi kurdu.

AKBANK dünya bankacılık tarihine geçti

Akbank dijital bankacılık sistemlerinde salı sabahı başlayan sorun nedeniyle 43 saat hiçbir bankacılık işlemleri yapılamadı. Böylece dünya bankacılık tarihinde ilk kez bir banka 2 gün sistemlerinin göçmesi nedeniyle faaliyet gösteremedi. Akbank arızaya ilişkin olarak herhangi bir siber saldırının söz konusu olmadığını açıkladı.

Mikro kredi ile hayatı değişti!

Mersin'in Erdemli ilçesinde, 2 çocuk annesi 48 yaşındaki Gülsüm Yılmaz evinin önünde odun ateşinde yaptığı yufka (köy ekmeği) ekmeklerini pazarda satarak ailesinin geçimini sağlıyor.

Yalnız Bir Hayat Hikayesi Değil

Kütahya Porselen ve NG Seramik’i “benim ateşte açan çiçeklerim” diye tanımlayan Kütahya Porselen YK Başkanı Nafi Güral, Dünya Gazetesi "Anekdot"tan Doğan Selçuk Öztürk'ün konuğu oldu. İşte bir solukta okuyacağınız röportaj::

Pala Hacı Berberin 60 Yılık Sırrı Ne?

Horasan ilçesine bağlı Heyder köyünde dünyaya gelen 5 çocuk babası 35 torun sahibi Hacı Kırmaç (76), ilçede berberlik yapıyor. Namı Diğer Pala Hacı...12 Eylül darbesinden sonra darbe lideri ve cumhurbaşkanı Kenan Evren, Horasan ziyareti sırasında Hacı Kırmaç'ı görür ve ona bu ismi takar.

Tank Palet Fabrikasını da Yönetecek

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden profesör unvanı alan Murat Yalçıntaş’ın cüppesini bugün gerçekleştirilecek meclis toplantısında giymesi bekleniyor.

Fırın Ekmeğine Karşı Batman Tandır Ekmeği

Yirmi yıldır İstanbul gibi metropolde yaşamalarına rağmen bir türlü alışamadıkları fırın ekmeğine karşı tandır ekmeklerini de taşıdılar. Kurdukları fırında günde bir ekmek üretiyorlar. Tandır ekmeği 4 gün bayatlamıyor.

Deniz Gezmiş'ten Tarihi İtiraf

Fehmi Çalmuk www.politikadam.com için arşivini açtı ve 50 Yıllık Sırrı Açıkladı: Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 12 Mart Muhtırası sonrası 6 Mayıs 1972'deki idamlarının üzerinden 50 yıl geçti. Türk siyasetine damga vuran üç idam kararı üzerinden sol partilerin geliştirdiği siyasi propaganda bugün bile geçerli.

Ayakkabı Boyacılığından Pizza Şampiyonluğuna

13 yaşına kadar Diyarbakır'da ayakkabı boyacılığı yapan ve bir lahmacun salonunda çalışan Hakkı Akdeniz, şimdilerde ABD'nin en büyükleri arasında yer alan Champion Pizza'nın sahibi. ABD devi Türkiye'de 250 şube açmaya hazırlanıyor

Bu Çayı Yiyebilirsiniz de!

Zeki Güvercin, Türk toplumunun sıcak içecek alışkanlıklarına sadık kalarak ancak fark oluşturarak önemli bir ürün yenilemesi yaptı. Örneğin işletmelerin kullandığı kahveleri taze taze çekip gönderiyor. Güvercin" meyve çayını ister demleyebilirsiniz isterseniz yiyebilirsiniz" diyor...

Yemeyen Bin Pişman , 52 Yıllık Gurur

52 yıldır köftecilik yapan İsmail Tatgil Bedesten Çarşısının sıra dışı köftecisi olmaya devam ediyor.

Belediye desteği ile serasını kurdu, ilk geliri sağladı

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşayan Nurşen Sevben Karakaş, Manisa Büyükşehir Belediyesinin yüzde 75 hibe destekli sera projesine başvurdu ve kurduğu serada 3 bin kök marul yetiştirdi. Marulları boylarına göre 3 ve 4 liradan satan Karakaş, Manisa Büyükşehir Belediyesinin projesi aracılığıyla aile ekonomisine katkı sağladığını ifade ederek, teşekkürlerini sundu.

Pandemi Yaradı: 5 Şube Açtı, 120 Kişiyi İşe Aldı

Pandemiye inat 5yeni şube açan Hacıbaba pastaneleri 120 kişi iş imkanı sağladı. Yaz aylarına doğu 600 olan çalışanını 900'e çıkaracak.

Şoför Esnafı , Asil Duygunun İnsanıdır

Musa Eroğlu'nun "Yolun sonu görünüyor " türküsünü dinlerseniz Fatsa'lı şoför esnafı Ali Akenet'in bu dizeleri gelsin aklınıza... Bitmedi. Bir de bugünlerde zor günlere dayanma gücünü bulamadıysanız "Dayan be Halilİbrahim" parçasını dinleyin.  O türküde Ali Akınet'in türküsüdür. Peki Kimdir  Ali Akınet?

Toplam 93 haber.