Tüketici

Milletin Gıdasıyla Oynayana Af Yok Milletin Gıdasıyla Oynayana Af Yok
E-ticaret mağduru olmayın! E-ticaret mağduru olmayın!
Çifte fiyat uygulayan firmalar Rekabet Kurumuna şikayet edildi Çifte fiyat uygulayan firmalar Rekabet Kurumuna şikayet edildi
Dolandırıcılar Sınır Tanımıyor Dolandırıcılar Sınır Tanımıyor
Tüketici haklarını resim ve karikatürle anlattılar Tüketici haklarını resim ve karikatürle anlattılar
Kahramanmaraş Bu Dondurmayı Kaptırmadı Kahramanmaraş Bu; Dondurmayı Kaptırmadı
Zabıta, tüketici hakları için sahada Zabıta, tüketici hakları için sahada
'Torbamızın dolduğu günler geride kaldı' 'Torbamızın dolduğu günler geride kaldı'
Tüketen değil üreten ve düşünen kadın modelleri desteklenmeli Tüketen değil üreten ve düşünen kadın modelleri desteklenmeli
Yemin yüzde 45'i ithal, GDO'lu ithal ürün adedi 39  Yemin yüzde 45’i ithal, GDO’lu ithal ürün adedi 39 
Esnafın Yarısı Kadar Delikanlı Olsalar Esnafın Yarısı Kadar Delikanlı Olsalar
Sütten Ağzımız Yandı Sütten Ağzımız Yandı
Ünlü Markalar AVM'lere Karşı Ünlü Markalar AVM'lere Karşı
Lapa Lapa Zam Yağıyor Lapa Lapa Zam Yağıyor
Cayma Bedelinin Peşine Düş, Cayma ! Cayma Bedelinin Peşine Düş, Cayma !
Yılbaşında Mecbur Bol Bol Atıştırdık Yılbaşında Mecbur Bol Bol Atıştırdık
Tüketici Hakem Heyetlerine Başvurularda Para Sınırı Arttırıldı Tüketici Hakem Heyetlerine Başvurularda Para Sınırı Arttırıldı
Esnafın Kira Artışları 1 Yıl Durdurulsun Esnafın Kira Artışları 1 Yıl Durdurulsun
Tüketici Haberleri

Milletin Gıdasıyla Oynayana Af Yok

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Gıda ve Yemlerde Taklit ve Tağşiş Fiili ve İdari Para Cezalarının Hesaplanmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

E-ticaret mağduru olmayın!

Satıcı ile karşı karşıya gelmeden internet, telefon, akıllı telefon uygulamaları gibi uzaktan iletişim araçları kullanılarak yapılan alışverişler, mesafeli satış olarak adlandırılıyor. Mesafeli satışlarda, tüketici olarak herhangi bir gerekçe göstermeden ya da ceza ödemeden 14 gün içinde cayma hakkınız var.

Çifte fiyat uygulayan firmalar Rekabet Kurumuna şikayet edildi

TESK Başkanı Palandöken: Yakın izlemeye aldığımız haksız ve gereksiz olarak aynı ürünlere farklı fiyat uygulayan firmalarla ilgili olarak Rekabet Kurumu Başkanlığına ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunduk.

Dolandırıcılar Sınır Tanımıyor

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet Erdal, tüketicilerin rafl arda aldatıcı ürünler gördüğünde sessiz kalmamasını, www.turkiye. gov.tr/gtb-reklam-ve-haksiz-ticariuygulama-sikayeti adresinden şikayet etmelerini istedi.

Tüketici haklarını resim ve karikatürle anlattılar

 Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Bakanlığı iş birliğinde geçtiğimiz yıl düzenlenen ancak pandemi süreci nedeniyle ertelenen ‘‘Tüketici Hakları’’ konulu resim ve karikatür yarışmasında dereceye girenler ödüllerine kavuştu.

Kahramanmaraş Bu; Dondurmayı Kaptırmadı

'Tescilli coğrafi işaret mahreci' yoksa üzerinde Maraş dondurması da yazsa Maraş dondurması değildir."

Zabıta, tüketici hakları için sahada

   Ankara Zabıtası, “15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü” kapsamında esnaf ve vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, vatandaşlara bilinçli tüketim alışkanlığı kazandırmak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla esnaf ziyaretlerinde bulunduklarını söyledi.

'Torbamızın dolduğu günler geride kaldı'

Diyarbakır’ın Ofis semt pazarında alışveriş yapan vatandaşlar, 300 liraya alışverişin yarısını bile yapamadıklarını, pazar torbasının dolduğu günlerin geride kaldığını anlattı.

Tüketen değil üreten ve düşünen kadın modelleri desteklenmeli

Gelecek Partisi Kadın Politikaları Başkanlığı: Ekonomik açıdan başkalarına bağımlı kadınların yaşadıkları sorunları ilkesel olarak çözmenin tek yolunun sosyal yaşamdan iş hayatına, siyasetten aile yaşamına kadar, tüketen değil üreten ve düşünen kadın modellerini desteklemek olduğunun bilinciyle buradayız!

Yemin yüzde 45’i ithal, GDO’lu ithal ürün adedi 39 

DEVA Partisi‘nden iktidara GDO tepkisi: ‘Gelecekteki olası sağlık sorunlarından halkı GDO’ya mahkum eden bu iktidar sorumludur’

Esnafın Yarısı Kadar Delikanlı Olsalar

Zincir marketlerde reyondan kasaya uzanan yeniden bir haksız kazan yöntemi var. Reyondaki fiyatla kasadaki fiyat arasında neredeyse bir misli fiyat var. Keşke esnafın yarısı kadar delikanlı olsalar.

Sütten Ağzımız Yandı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ocak ayında markette en fazla fiyat düşüşünün yüzde 34,59 ile karnabaharda, en fazla fiyat artışının ise yüzde 23,65 ile pastörize sütte olduğunu açıkladı. Sütteki fiyat artışını yüzde 21,66 ile kabak, yüzde 16,77 ile beyaz peynir, yüzde 16,70 ile patlıcan, yüzde 14,52 ile sivri biber takip etti.

Lapa Lapa Zam Yağıyor

Altay, “Öyle sancılı bir süreçten geçiyoruz ki Covid-19 nedeniyle yaşadığımız sıkıntılı dönem, etkisini uzun bir süre daha göstermeye devam edeceğe benziyor. Aşılama süreci ve vaka sayılarında azalma olumlu sonuçlar verse de kapanan işletmeleri, borçlanan esnafları eski haline getirmeyecektir” dedi.

Cayma Bedelinin Peşine Düş, Cayma !

Tüketiciler kendilerinden 'indirim' adı altında alınan cayma bedellerini hakem heyetlerine başvurup geri alabilir.

Yılbaşında Mecbur Bol Bol Atıştırdık

Yılbaşı alışveriş hacmi geçen yıla kıyasla yüzde 50,3 arttı.

Tüketici Hakem Heyetlerine Başvurularda Para Sınırı Arttırıldı

7 bin 550 liranın altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, Büyükşehir statüsünde olan illerde 7 bin 550 lira ile 11 bin 330 lira arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri, Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 11 bin 330 liranın altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri, Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 7 bin 550 Türk Lirası ile 11 bin 330 lira arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri görevli olacak.

Esnafın Günahı Ne?

Toplam 265 haber.