Helal Olsun Başkan, Helal Olsun !

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçen esnaf ve sanatkarların sorunlarını kendisini Vahdettin Köşkü'nde kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a anlatan  Bendevi Palandöken  6 maddelik bir dosya sundu..

PAYLAŞ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapığı görüşmede gündeme getirdiği 6 talebin bir maddesi acilen yerine getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onayladı.Prim borcu olan esnaf ve sanatkarlar 2021yılı sonuna kadar devlet hastaneleri ve devlet üniversitesi hastanelerindeki sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edecek.

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçen esnaf ve sanatkarların sorunlarını kendisini Vahdettin Köşkü'nde kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a anlatan  Bendevi Palandöken  6 maddelik bir dosya sundu..

Talepler hafta başıtoplanacak  bakanlar kurulu toplantısında ele alınması bekleniyor.

Krediler Ödemeleri Ertelensin

Salgın nedeniyle işleri ve/veya işletmesi zarar görenlerin, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile kullandıkları ve ödeyemedikleri kredi taksitlerinin bir yıl süre ile faizsiz ertelenmesini, kredi kullanamayan esnaf ve sanatkarlara da en az 1 yıl ödemesiz faizsiz kredi desteği sağlanmasını talep eden Palandöken'in diğer talepleri şu şekilde:

 "- Esnaf ve sanatkarlarımıza sağlanan doğrudan nakit ve kira desteği kapsamı genişletilerek devam ettirilmelidir.

- Sosyal güvenlik prim ödemeleri ile vergi, elektrik, su, doğalgaz fatura bedelleri bir yıl süre ile faizsiz ertelenmelidir.

- Kısıtlamalar nedeniyle faaliyetleri durdurulan kahvehane, kıraathane, internet, kafe, kır bahçesi, elektronik oyun salonları, bilardo salonları ve halı saha işletmecileri ile hizmetleri yalnızca paket servisi ile sınırlandırılan restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi işletmelere müşteriler için HES kodu zorunluluğu getirilerek faaliyetlerinin başlamasına olanak sağlanmalıdır.

- Ticari araçlar için indirimli akaryakıt imkanı sağlanmalıdır.

- Sigorta prim borcu bulunan esnaf ve sanatkarlarımızın sağlık hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkan sağlayan uygulama 1 yıl süreyle uzatılarak devam ettirilmelidir."

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Necmettin | 23 Ocak 2021 15:51

    Güzelde ücretsiz taşımamayla ilgili 17 kalem ücretsiz taşıyor. Özel halk otobüslerinin sorunlarını dile getirseydi bizler sadaka istemiyoruz.Ücretsiz taşıma yaş üstü kaldırsınlar biz destek istemiyoruz adaletsizlik burada teren vapura binen 65 yaş üstü ve ücretsizler. İndirimli biniyorlar. Şehir içi toplu taşımda da P indirimli binsinler yazık günah bu esnafa böyle bir uygulama Türkiye hariç hiç bir ülkede yok lütfen buna çözüm bulun yoksa desteklerle bu özel halk otobüslerini ayakta tutamazsınız

BUNLARA DA BAKIN