İstanbul'un göbeğinde terör tehdidi yüzünden kepenk kapattı

Pandemide bir yılda 100 bin esnaf kepenk kapatırken Kadıköy'de bir esnaf ise Boğaziçi Üniversitesine rektör atamasını protesto bahanesiyle sokağa inen terör gruplarının hedefi olduğu için kepenk kapattı

PAYLAŞ

Pandemi kısıtlamaları ve ekonomik sıkıntılar dolayısıyla bir yılda 100 bin esnaf kepenk kapatırken Kadıköy’de bir esnaf ise Boğaziçi Üniversitesine rektör atamasını protesto bahanesiyle sokağa inen terör gruplarının hedefi olduğu için kepenk kapattı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  kısıtlamaları ve ekonomik zorluklar yüzünden kepenk kapatmak zorunda kalan esnafların sorunlarını gündeme getiren Esnaf Haber bu kez başka bir esnaf hikayesine mercek tutuyor.  

Pandemi kısıtlamaları ve ekonomik sıkıntılar dolayısıyla bir yılda 100 bin esnaf sepenk kapatırken Kadıköy’de bir esnaf ise Boğaziçi Üniversitesine rektör atamasını protesto bahanesiyle sokağa inen terör gruplarının hedefi olduğu için kepenk kapattı.

Geçen hafta Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olayları bahane ederek İstanbul Kadıköy’de polis araçlarını tekmeleyip taşlayan grupların hedef gösterdiği esnaf, tehditler yüzünden dükkanını kapatmak zorunda kaldı.

Yeni Şafak’ın da geçen hafta geniş bir şekilde işlediği olayın ayrıntıları şöyle:

Bir süredir provokatif olayların yaşandığı Boğaziçi Üniversitesi’nde, geçtiğimiz günlerde Rektörlük binasının işgal edilmeye çalışılması üzerine emniyet güçleri müdahalede bulunmuştu.

Bunu bahane ederek sokaklara inen eylemciler, İstanbul Kadıköy’de polis araçlarını taşlayıp tekmelemişti. Aynı gün ilçede yer alan bir esnaf da polislere yardımcı olduğu için hedef gösterilmişti.

Kadıköy'de polise yardımcı olan 'Bahariye Kuruyemiş' adlı işletmenin sahibi sosyal medyada hedef gösterildi

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olayları bahane eden bir grup, İstanbul Kadıköy'de polis ekiplerinin önünü kesti. Polis aracına tekmelerle saldıran grup, ara sokaklara dağıldı. Bahariye Kuruyemiş adlı işletmenin sahibi polise taş atıp kaçan grubu polise bildirdi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, işletmenin sahibi provokatörler tarafından hedef alındı. Sosyal medya hesapları üzerinden hakaretler savuran provokatörlere tepkiler yine sosyal medya platformlarından geldi. Birçok sosyal medya kullanıcısı polise yardımcı olan esnafa destek mesajı yolladı.

Sosyal medyada özellikle FETÖ ve PKK destekçisi hesapların hedef aldığı esnafa, tehditlerde bulunulmuştu. Sosyal medyada yüzlerce tehdit mesajı alan ve hedef gösterilen esnaf, dükkanını kapatmak zorunda kaldı.

Kadıköy'de polise yardımcı olan 'Bahariye Kuruyemiş' adlı işletmenin sahibi sosyal medyada hedef gösterildi. Esnaf iş yerini kapatmak zorunda kalırken konu bugün TBMM gündemine de taşındı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Meclis Grup toplantısında, “Katil polis demek, mesela İstanbul Kadıköy’de polis otolarını taşlamak, esnafa saldırmak, sivillere sataşmak ifade ve düşünce hürriyetinin neresine sığmaktadır?” ifadesini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN