Kuşadası Esnaf Odası o üyelerinin YKS ödemelerini üstlenecek

KESO, pandemi nedeniyle iş yeri kapalı olan esnaf ve sanatkarların çocuklarının sınav ücretlerini ödemeyi kararlaştırdı.

PAYLAŞ

 

Kuşadası Esnaf Odası (KESO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalım Başkanlığı’nda toplanan yönetim kurulu üyeleri, pandemi nedeniyle iş yeri kapalı olan esnaf ve sanatkarların çocuklarının sınav ücretlerini ödemeyi kararlaştırdı.

Çalım, tarihten bu yana Ahilik gelenekleri özümseyerek her türlü sıkıntı ve sorunda halkın yanında olan esnaf ve sanatkarın Kovid-19 sürecinde ciddi sıkıntıya girdiğini söyledi. Bu süreç içerisinde sıkıntıyı en fazla hisseden grubun başında da esnaf ailelerinin geldiğini vurgulayan Çalım, “Aldığımız bu kararla öğrencilere sadece ekonomik değil yanlarında olduğumuzu göstererek moral ve motivasyon desteği de vermek istiyoruz” dedi.

Çalım şunları da kaydetti:

“Pandemiden dolayı hepimiz işlerimizde düşüşler yaşadık, bununla birlikte bu dönem açılamayan işyerlerimiz de var. Bu işyerlerinden odamıza üye esnaflarımızın sınava girecek çocuklarına ufak da olsa katkımız olması ve öğrencilere moral ve motivasyon vermek amacıyla böyle bir karar aldık”

Alınan karara göre, pandemi tedbirleri kapsamında kıraathane, çay bahçesi, lokanta vb. kapalı tutulan KESO üyesi esnafların çocuklarının 2021 YKS sınav ücretleri Oda tarafından ödenecek.

Samsun Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi nedeniyle işyerleri kapanan sektör çalışanlarının çocuklarının YKS ücretlerinin Çarşamba Belediyesi tarafından karşılanacağını duyurmuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN