O ilde meslek ahilerine ziyaret

Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, ilçelerdeki meslek ahilerini ziyaret ederek onları plaket takdim etti.

PAYLAŞ

Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, ilçelerdeki meslek ahilerini ziyaret ederek onları plaket takdim etti.

Aydın Denge gazetesinin haberine göre Kovid-19 tedbirleri nedeniyle bir süredir oda ve ahi ziyaretlerine ara veren Çetindoğan, tedbirlere uyarak ahi ziyaretlerine tekrar başladı. Yenipazar Esnaf ve Şoförler Odasını ziyaret eden Çetindoğan “Hem tedbirlere uyuyoruz hem de ziyaretlerimizi çok kısa tutuyoruz” dedi.

 Çetindoğan, şunları kaydetti:

“Kovid-19 tedbirleri kapsamında ahi ziyaretlerimize uzunca bir ara vermiştik. Her sene ahilik haftası kutlamasından sonra tüm odalarımızın ahi adaylarını ziyaret edip onlara küçük hediyeler veriyoruz. Bu sene maalesef pandemi şartlarında birkaç odamızı ziyaret ettikten sonra alınan tedbirler gereği biz de ziyaretlerimizi durdurmuştuk. Şimdi tekrar başladık. Fakat kurallara elimizden geldiğince uyarak ziyaretlerimizi çok kısa süreli olarak gerçekleştiriyoruz. Uzun zamandır toplantılarımızı yüz yüze gerçekleştirmiyoruz. İlçelerdeki oda başkanlarımızla sadece telefonla iletişime geçiyor ve eğer bir sorun varsa uzaktan çözmeye çalışıyoruz.

Bu ziyaretlerde oda başkanlarımızla da kısada olsa istişare etme fırsatımız oluyor. İlçedeki esnafın durumunu, pandemi den nasıl etkilendiğini ve nelere ihtiyaç olduğunu birebir görebiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Yenipazar Esnaf ve Şoförler odası, Atça Esnaf odası, Sultanhisar Esnaf odası, Yazıkent Esnaf Odası ve Bozdoğan Esnaf ve Şoförler Odamızın ahi adaylarını ziyaret ettik. Yıllarını adamış oldukları mesleklerinde kendilerine uzun yıllar sağlıkla çalışabilmelerini diliyorum, onlar için hazırlamış olduğumuz plaketlerimizi takdim ettik. Diliyoruz ki bir an önce her şey yoluna girsin, bizlerde eskisi gibi hem esnafımızın hem de oda başkanlarımızın yanındaki yerimizi alalım.” 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN