'Rekor oy verdikleri AKP'den şikayetçiler'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 'Dün, iktidara rekor oylar veren Kayseri'de sanayici, esnaf, çiftçi, işçi, emekçi, emekli kısaca her kesim iktidardan şikâyetçidir.' dedi.

PAYLAŞ

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Dün, iktidara rekor oylar veren Kayseri’de sanayici, esnaf, çiftçi, işçi, emekçi, emekli kısaca her kesim iktidardan şikâyetçidir." dedi.

TBMM Genel Kuruluna hitap eden Ataş, seçim bölgesinin sorunlarını dile getirirken esnafın durumuna da işaret etti.

Ataş şöyle konuştu:

"2018 yılından beri giderek derinleşen ekonomik kriz, enflasyon, yeni getirilen vergiler, zamlar, hayat pahalılığı, alım gücünün azalması ve pandemi kısıtlamaları karşısında vatandaş geçinemez hâle gelmiştir. Yoksulluk her geçen gün artmaktadır. Geçinemeyen vatandaş kredi üstüne kredi kullanmakta, kredi kartlarına mahkûm olmaktadır. Borcunu borçla kapatarak hayatını idame ettirmeye çalışan milyonlarca vatandaşımız bulunmaktadır. İşsizliğin tavan yaptığı, esnafın kepenk indirdiği, halkın yüzde 64’ünün borçlu olduğu, yüzde 90’ınından borcunu ödemekte zorlandığı göz önüne alındığında durumun vahameti daha net görülmektedir. Tüm bunlar karşısında iktidar milletvekili, “Vatandaş kuru ekmek yiyorsa aç değildir.” demektedir. Hükûmet üç maymunu oynasa da gelinen noktada açlık sınırı 2.257 lira, yoksulluk sınırı 7.353 lira, asgari ücret isi 2.825 liradır yani iktidar sahipleri saraylarda yaşam sürerken, yandaşlar ihalelerle ihya edilirken milyonlarca asgari ücretli açlık sınırında yaşam savaşı vermektedir. İktidar ekonomik krizin yükünü vatandaşın sırtından alacak önlemler yerine her geçen gün artan vergilerle şatafatını, lüksünü, israfını vatandaşın sırtına yüklemektedir. Bu düzen böyle gitmez, vatandaşa bu kadar yüklenilmez.

Sayın milletvekilleri, seçim bölgem Kayseri’de de vatandaş zor durumdadır. Eskiden sanayi, ticaret ve tarım şehri olarak bilinen Kayseri’de bugün her şey geriye gitmektedir. Dün, iktidara rekor oylar veren Kayseri’de sanayici, esnaf, çiftçi, işçi, emekçi, emekli kısaca her kesim iktidardan şikâyetçidir. Yatırımlarda hep görmezden gelinen Kayseri, Türkiye’nin tam ortasında, bütün önemli yolların kesişen noktasında olmasına rağmen zor ulaşılan bir şehir hâline gelmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarında demir yoluna kavuşarak önemli sanayi tesisleri kurulan Kayseri’de bugün havaalanı yetersiz, direkt uçuşlar çok az, Ankara-Kayseri yolu bile düzenli değil, çalışması bir türlü bitmiyor, otobanı yok, hızlı tren maalesef ki yok."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN