Salgını fırsat bilip ceza yağdıranlara sandıkta ceza kesilecek

CHP'li Baltacı: Koronavirüsle mücadele ederken esnafımız ayakta kalmaya, vatandaşlarımız hayata tutunmaya çalışırken, binlerce kişiyle davullu halaylı kongreler yapan AKP'nin bugün illerimizde ilçelerimizde vaka sayılarının yeniden tırmanışa geçmesindeki vebali büyüktür

PAYLAŞ

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, "Ülke olarak coronavirüsle mücadele ederken esnafımız ayakta kalmaya, vatandaşlarımız hayata tutunmaya çalışırken, binlerce kişiyle davullu halaylı kongreler yapan AKP’nin bugün illerimizde ilçelerimizde vaka sayılarının yeniden tırmanışa geçmesindeki vebali büyüktür." dedi.

TBMM Genel Kuruluna hitap eden Baltacı, "Halk sağlığını hiçe sayıp kendi koyduğu yasayı kendi çiğneyen AKP, vatandaşın en küçük ihlalinde ise bir eliyle yakasına yapışmakta bir eliyle cebini boşaltmaktadır. Kastamonu da 1 Eylül ile 24 Şubat tarihleri arasında yani yüz yetmiş yedi günde, 3.013 kişiye İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda 3 milyon 635 bin 820 Türk lirası para cezası kesilmiştir. Salgını fırsat bilip ekonomideki açığı cezalarla kapatmaya çalışanlara ilk seçimde Kastamonulu hemşehrilerim ve tüm vatandaşlarımız cezayı kesecektir." diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN