Şanzıman dağıtılıp motor yakıldı, kaporta da darmadağın!

Eski Hazine Müsteşarlarından CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Hükümetin 2020'de büyümeyi sağlamak için ekonomide yüksek borçluluğa, yüksek işsizliğe, yüksek enflasyona, yüksek faize, yüksek cari açığa, yüksek kamu açığına ve eksi rezervlere razı olduğunu savundu.

PAYLAŞ

Eski Hazine Müsteşarlarından CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Hükümetin 2020’de büyümeyi sağlamak için ekonomide yüksek borçluluğa, yüksek işsizliğe, yüksek enflasyona, yüksek faize, yüksek cari açığa, yüksek kamu açığına ve eksi rezervlere razı olduğunu savundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Merkez’de MYK gündemine dair düzenlediği basın toplantısında ağırlıkla ekonomi gündemine değindi.

 Öztrak, “Arabayı birazcık kımıldatmak için hem şanzıman dağıtıldı, hem motor yakıldı, hem de kaporta darmadağın edildi. Arabayı kullanan acemi şoför ise kaza mahallinden kaçıp gitti” ifadesini kullandı.
Yeni ekonomi yönetiminin üst üste hatalarla güveni erittiğini işaret eden  Öztrak, “Yeni Hazine ve Maliye Bakanı’nın, bürokrasiye hâkim olmakta da zorlandığı görülüyor. İki haftada iki TÜİK Başkanının değiştirilmesi, Borsa İstanbul Başkanının, söylentilere göre Saraydan gelen müdahalelerden rahatsız olup görevinden istifa etmesi, Merkez Bankası’ndan 128 milyar doları buharlaştıran bürokratlar  halen dokunulamaması, ekonomi yönetiminin bu işlere hâkim olamadığı iddialarını güçlendiriyor. Saray entrikaları ve ayak oyunları, bir kez daha hız kazanmış görünüyor. Ve ne yazık ki bunların faturasını da vatandaşlarımız ödüyor” dedi. 
Millete 100 milyon doz aşı temini taahhüdü veren Sağlık Bakanı’nın aşı programı riske girince sorumluluğu CHP Genel Başkanına yıkmaya çalıştığını, bunun “çamura yatmanın daniskası” olduğunu ifade eden Öztrak, “Sorumluluktan kaçmaya uğraşıyor. Hayırdır, SINOVAC firması aşıları teslim etmiyor mu? Sağlık Bakanına küstü mü? Böyle gayrı ciddilik olmaz” ifadesini kullandı.
 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN