Şimdi Zincir Marketler Düşünsün

Pandemi dolayısıyla zincir marketlerden dışında seçenekleri bulunmayan halka çözüm Akdağmadeni Belediyesi tarafından geldi.

PAYLAŞ

Akdağmadeni Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısı ile ihtiyaç sahiplerine dağıtılan Sosyal Destek Kartları zincir marketler dışındaki tüm bakkal ve marketlerde kullanılabilecek.

ZİNCİR MARKETLER SARMALI 

Pandemide önce çıkan Zincir marketler esnafın işlerini  olumsuz etkilemeye devam ederken marketler için bir sınırlama , kısıtlama gündemde yer almamaya devam ediyor.Kısıtlamarda Zincir marketleri tercih eden halk aynı zamanda internet alışverişine yönelmesiyle Ramazan ayında esnafın işleri büyük darbe aldı.Bu durumla birlikte ramazanı fırsat bilen market zincirleri ürünlerinde fiyat artışları yapmasıyla cep yakıyor.

ESNAFTA SEÇENEKLER ARASINDA

Sosyal destek kartı desteği alan vatandaş kartı yalnızca marketlerde değil mahalle esnafında da kullanabilecek.Bu adım  pandemiden yara almaya devam eden esnaf ve bakkallar içinde mağduriyetlerinin giderilmesini sağlıyacak örnek bir adım olarak görülüyor.

 ESNAFI RAHATLATACAK AÇIKLAMA

Akdağmadeni Belediyesi Sosyal Destek Kartı hakkında bilgilendirme yapan Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın "Ramazan Bereketini yerel esnafımızla paylaşıyoruz. Akdağmadeni Belediyesi Sosyal Destek Kartı ile Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Ramazan-ı Şerif'in manevi iklimine yaraşır şekilde, yardımlaşma ve dayanışmayı ön plana çıkaracak uygulamamız sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olurken, alışverişte sadece yerel esnaflarımızda kullanılabilecek olan 'Sosyal Destek Kartı' ile zor bir süreçten geçen esnaflarımıza da destek olacağız. İlgili araştırmalar sonucunda sosyal destek kartı verdiğimiz vatandaşlarımız ilçemizde faaliyet gösteren zincir marketler dışında tüm yerel bakkal, market ve süpermarketten kolaylıkla alışveriş yapılabileceklerdir. Birlik ve beraberliğimizi doyasıya yaşadığımız nice Ramazan aylarında buluşmak dileğiyle tüm vatandaşlarımıza Hayırlı Ramazanlar dileriz." dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN